نوشته شده توسط : هایپر جیم

ام اس یکی از بیماریهایی ست که افراد مبتلا به آن دچار اختلالات شناختی میشوند.این اختلال موجب میگردد تا اشخاص در یادگیری و قدرت تصمیم گیری،تمرکز و... دچار مشکلاتی شوند.وجود این مشکلات بر زندگی مبتلایان به این بیماری تاثیرات زیادی می گذارد.از آنجایی که هنوز دارویی جهت درمان قطعی و پیشگیری از بیماری ام اس کشف نشده است،برنامه هایی برای توانبخشی ذهنی این افراد مورد آزمایش قرار گرفته است.

استفاده از تردمیل در بیماران مبتلا به ام اس

از روشهای بسیار مثبت و تاثیرگذار در تعدیل این مشکلات شناختی برای افراد مبتلا به بیماری ام اس انجام تمرینات ورزشی می باشد.طبق تحقیقات به عمل آمده در خصوص انواع تمرینات ورزشی،برخی از این ورزش ها می تواند در بهبود قوای شناختی افراد تاثیر گذار باشد.البته انجام این ورزشها هم برای کلیه افراد جامعه و هم بیمارانی که دارای مشکلاتی در سیستم عصبی خود هستند نظیر جنون،سکته مغزی ،ام اس و... در بهبود وضعیت ذهنی آنها بسیار موثر بوده است.در واقع انجام فعالیتهای فیزیکی موجب می شود تا ارتباطات جدید مغزی صورت گیرد که نه تنها برای مبتلایان به بیماری ام اس و مغزی مفید است بلکه برای افراد عادی نیزدارای همان فواید می باشد.

انجام مطالعات مختلف در خصوص بیماری ام اس با استفاده از تعدادی ورزش هوازی و بی هوازی نظیر راه رفتن بر روی تردمیل ، دوچرخه ثابت و یوگا نشان داد که استفاده از آنها بر روی قدرت تمرکز و توجه افراد مبتلا تاثیر مثبت گذارده اما استفاده از تردمیل بیش از سایر ورزش ها برای بهبود اختلالات شناختی این بیماری موثر بوده است.

بنابراین راه رفتن آهسته بر روی تردمیل برای بیماران مبتلا به ام اس با نظارت و مشورت پزشک متخصص قطعاً تاثیرات مثبتی در بهبود قسمتی از این بیماری دارد.:: بازدید از این مطلب : 43
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 16 خرداد 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : هایپر جیم

بعضی از افراد معتقدند بهتر است؛ اگر صبح زود به صورت آهسته و کم فشار بدوند و بدن خود را گرم کنند و پس از آن کم کم به انجام حرکات سنگین تر ورزشی بپردازند. به این ترتیب بدن آنها آمادگی بیشتری کسب کرده و برای انجام کار روزانه محیا میشود.اما عده ای هستند که نمی توانند از خواب صبح بگذرند و پیش از ظهر هم به دلیل گرمای هوا ورزش نمی کنند.این افراد بیشتر مایل هستند تا شبها و بعد از شام ورزش کنند.از آنجاییکه هنوز ارتباط خاصی بین ساعت ورزش و سوزاندن کالری پیدا نشده است شما می توانید در هر ساعتی از روز که مایل هستید به ورزش کردن بپردازید.

بهترین زمان ورزش تردمیل

تنظیم ساعت بدن

بدن هر فرد بر اساس شیوه زندگی و عادت او نظیر ساعت خوابیدن یا بیدار شدن او تعیین میشود،تغییر این ریتم و جابجایی این ساعات کار ساده ای نیست.این تنظیم ساعت بر اساس الگوی شبانه روز و نحوه چرخش زمین تعیین می شود و بر بسیاری از شرایط فیزیکی بدن از جمله سطح هورمونها، تعداد ضربان قلب، فشار خون و دمای بدن تاثیر گذار است و تغییر هر یک از این شرایط به شیوه ای در هماهنگی و آمادگی بدن برای ورزش کردن موثر و پر رنگ است.

یکی از راههای انتخاب زمان مناسب برای ورزش هر فرد این است که از ساعت بدن خود کمک بگیرد تا زمان مناسب برای پیاده روی یا دویدن بر روی تردمیل را به او نشان دهد در واقع این همان ساعتی ست که شما در آن بیشتر از بقیه ساعات شبانه روز مایل به ورزش کردن هستید.

البته عوامل دیگری نظیر شرایط کاری و نحوه زندگی و زمانی که وقت آزاد دارید تا از تردمیل خود استفاده کنید در این انتخاب موثر می باشد.به هر حال شما باید در ورزش کردن زمانی را انتخاب کنید که بتوانید آن را تداوم ببخشید.

هوشیاری در خصوص ورزش صبحگاهی

بعضی از دانشمندان عقیده دارند که اگر برای انتخاب زمان مناسب برای ورزش کردن خود شک دارید و نمی توانید تایمی را انتخاب کنید. بهترین حالت این است که ورزش کردن در صبح زود را برای این کار انتخاب کنید.

تحقیقات نشان داداه است که عادت به ورزش کردن برای کسانی که صبحگاه را برای این کار انتخاب میکنند بیشتر است.در این زمان افراد بیشترین وقت آزاد را دارند و تقریباً زمانی ست که فرد تنها به ورزش کردن اختصاص می دهد و کمتر اتفاق می افتد که در این زمان برنامه دیگری پیش آید که مانع از ورزش کردن شود. البته برای افرادی که استفاده از تردمیل را برای صبحگاه انتخاب می کنند بهتر است تا زمان بیشتری را به گرم کردن خود اختصاص دهند زیرا در این زمان دمای بدن نسبت به سایر اوقات شبانه روز پایین تر است.

اوقاتی که دچار بی خوابی می شوید

به علت همزمان شدن خواب شبانه با ورزش صبحگاهی برخی از افراد نمی توانند در همه روزها به طور مداوم ورزش صبحگاهی انجام دهند، خصوصاً زمانهایی که شب قبل به دلایلی مجور هستند دیرتر بخوابند امکان حذف این برنامه وجود دارد.اگر چه بیرون آمدن از رختخواب و انجام ورزش در ابتدا ممکن است سخت به نظر بیاید اما با چنان لذتی همراه است که بیشتر افراد، بعد از تجربه آن مایل به ترکش نیستند.به این ترتیب زمان خواب شما در شب به ناچار تنظیم می شود و به این ترتیب برای افرادی که دچار بی خوابی هستند درمان مناسبی نیز هست. بدن افراد باید برای خوابیدن آماده باشد این آمادگی شامل دمای بدن و تعداد ضربان قلب ست، به این ترتیب اگر افراد بتوانند شبها زودتر بخوابند بدنشان به مرور زمان به این برنامه عادت می کند.

ورزش کردن در آخر شب نزدیک به زمان خوابیدن همانند خوردن غذا در آخر شب باعث بی خوابی می شود. زیرا سبب می گردد تا هم ضربان قلب و هم دمای بدن بالا رود که این موارد هر دو موجب بی خوابی می شوند.

البته عده دیگری از ورزشکاران به ورزش کردن عصرها بیش از انجام آن در صبحگاه معتقدند .آنها می گویند که در این زمان بدن سریعتر به ریتم موزون ورزشی خود می رسد.

انجام ورزش بلافاصله بعد از خوردن غذا به هیچ عنوان توصیه نمی شود، زیرا در هنگام ورزش خون باید برای اکسیژن رسانی بهتر به ماهیچه ها برسد. اما زمانی که غذا میخورید خون برای کمک به هضم غذا به سمت دستگاه گوارش می رود.بنابراین دانشمندان تاکید دارند تا از ورزش کردن بعد از خوردن وعده های اصلی تا حدود 2ساعت پرهیز کنید.

کشف بهترین زمان ورزش برای هرکس

هنوز دانشمندان به توافق جامعی برای تعیین بهترین زمان ورزش کردن نرسیده اند. اما بهترین حالت برای هر فرد این است که ورزش کردن در ساعات مختلف شبانه روز را امتحان کند و زمانی که برای او از همه مناسب تر است و می تواند ورزش خود را در آن زمان استمرار بخشد را انتخاب کند.در واقع بهترین زمان ورزش برای هر شخص را باید خود او کشف کند.:: بازدید از این مطلب : 39
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 16 خرداد 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : هایپر جیم

افرادی که به هر دلیلی نمی توانند بدوند، می توانند با راه رفتن بر روی دستگاه تردمیل، وزن خود را کاهش بدهند. تحققات نشان داده راه رفتن منظم و به طور روزمره بیش از سایر ورزش ها که به صورت نامنظم یا یک روز در میان انجام می شوند، در کاهش وزن موثر می باشد. همچنین بررسی های بیشتر نشان داده است، افرادی که مدت طولانی به صورت روزمره به راه رفتن می پردازند، شاخص توده BMI کمتری دارند؛ یعنی در مقایسه قد با وزنشان، چاقی کمتری در آنان دیده می شود. متخصصین ورزشی در توضیح این مسئله می گویند: فعالیت راه رفتن برای افراد راحت تر از دویدن و ورزش های دیگر است؛ به همین علت کسانی که این فعالیت را آغاز می کنند در انجام آن پایداری به خرج می دهند.

چگونه فقط با راه رفتن بر روی تردمیل لاغر شویم؟

درست است روند وزن از دست دادن با راه رفتن تنها، نسبت به سایر ورزش ها کند تر می باشد، اما اغلب افراد وقتی به این ورزش رو می آورند، به طور مداوم آن را انجام می دهند. خصوصا کسانی که بر روی تردمیل به راه می روند. چون دیگر بدی آب و هوا یا تاریکی مانع آن ها نمی شود.

راه رفتن با ریتم تند و همراه با گوش دادن به موسیقی پر انرژی در تقویت عملکرد قلبی- عروقی بدن بسیار موثر می باشد. با داشتن یک تردمیل خانگی این کار به صورت یک عادت روزانه درمی آید. درست مانند مسواک زدن و دیگر تا مدتی راه نروید، نمی توانید با خیال راحت بخوابید.

وقتی فردی تحرک ندارد، سوخت و ساز بدنش کند می شود و کالری کمتری در روز از دست خواهد داد. اگر یک مقدار کالری دریافتی را کم کنید و هر روز حدود 45 دقیقه بر روی تردمیل راه بروید، در مدت کوتاهی متوجه تغییرات چشمگیری در بدن خود خواهید شد.

راه رفتن در هنگام صبح برای بدن بسیار مفید است. بعد از راه رفتن در صبح مجبور می شوید برای ادامه فعالیت ها و ملاقات های خود دوش بگیرید، این کار به از بین بدن چربی های بدن کمک زیادی می کند. راه رفتن علاوه بر تناسب اندام در نشاط روحی و سرزندگی انسان نیز نقش دارد.

در حین انجام این تمرین سعی کنید مدتی سریع تر از ریتم معمولی خود راه بروید و بعد از 10 دقیقه دوباره سرعت خود را کم کنید. به این ترتیب اکسیژن بیشتری وارد بدن شما خواهد شد و اکسیژن بیشتر به بهبود متابولیسم بدن کمک می کند. در هنگام راه رفتن بر روی تردمیل قامت خود را صاف نگه دارید و شکم را به داخل بدهید؛ این کار فرم مطلوبی به بدن شما می دهد و راست قامت تر به نظر خواهید رسید.

20 الی 30 دقیقه قبل از شروع تمرین یک لیوان آب بنوشید و در حین ورزش هم یک بطری آب در دسترس داشته باشید و هر چند دقیقه آب بخوردید. نوشیدن آب، دمای بدن را متعادل نگه می دارد وسبب می شود اکسیژن بیشتری به سلول ها برسد.

سطح نرم و انعطاف پذیر تسمه تردمیل سبب می شود در هنگام راه رفتن فشار کمتری به مفاصل بدن کاربر وارد بشود. راه رفتن برای افرادی که از آمادگی جسمانی مناسبی برخوردار نیستند و یا اضافه وزن زیادی دارند، بهترین فعالیت است. همچنین افراد سالمند که به احتمال زیاد دچار پوکی استخوان هستند برای ایمنی بیشتر باید فقط راه بروند. دلیل مرگ نا به هنگام و بستری شدن اغلب کسانی که بیش از 65 سال دارند، پایین آمدن کیفیت زندگی و اعتماد به نفس در آن ها است. ورزش به افراد سالمند نیز این فرصت را می دهد که احساس بهتری نسبت به خودشان داسته باشند. راه رفتن برای اشخاص مسن یک فعالیت فیزیکی مفید است و کیفیت زندگی آنان را افزایش می دهد.

15 دقیقه راه رفتن بر روی تردمیل بعد از شام، کلسترول و تری گلیسرید را پایین می آورد و سبب خون رسانی به کل بدن و تقویت دستگاه گردش خون می شود. چون در هنگام راه رفتن اکسیژن بیشتری وارد بدن می شود؛ در نتیجه با سوزاندن کالری تازه به دست آمده می توان از انباشته شدن چربی در شکم و پهلوها پیشگیری کرد. همچنین راه رفتن پس از شام، به هضم بهتر غذا کمک می کند و قند خون با این کار کنترل می شود.

راه رفتن به خودی خود بهترین ورزش است و هرگاه بخواهیم این تمرین را پر تحرک تر بکنیم، امکان آن وجود دارد. وقتی کاربر بر روی تردمیل راه می رود، 3 فاکتور سرعت، زمان و شیب را در اختیار دارد و با افزایش هر کدام از این 3 عنصر می تواند شدت تمرین را بالا ببرد. شدت تمرین نیز ّبه آمادگی جسمانی فرد بستگی دارد. هرچه فرد بیشتر ورزش کند به آمادگی جسمانی بیشتری دست پیدا خواهد کرد. افرادی که برای مدتی راه رفتن را شروع کرده اند، کم کم می توانند سرعت خود را بیشتر کنند و نتیجه بهتری از این فعالیت بگیرند. راه رفتن در سنین جوانی برای پیشگیری از پوکی استخوان بخصوص در زنان ضروری است.:: بازدید از این مطلب : 51
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 16 خرداد 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : هایپر جیم

اگر این دو دستگاه هوازی را در کنار هم داشته باشید، یعنی هیچ چیزی برای تناسب اندام کم ندارید.

رکاب زدن با دوچرخه ثابت، زمان مشخصی نمی خواهد؛ این وسیله در هنگام صبح، ظهر و شب قابل استفاده می باشد. بر روی دوچرخه ثابت می توانید با توجه به آمادگی جسمانی بدنتان شدت تمرینات را تغییر بدهید و بر روی تردمیل نیز همین طور.

ورزش با دوچرخه ثابت و تردمیل

رکاب زدن بر روی این وسیله، عضلات 4 سر ران، لگن، ساق پا و اندام تحتانی را درگیر می کند و سبب چربی سوزی در ناحیه پهلو ها و شکم می شود؛ به همین دلیل برای تناسب اندام بسیار مفید است. همچنین دوچرخه ثابت یا اسپینینگ در ایجاد انگیزه برای سایر فعالیت های روزمره موثر می باشد. بهبود عملکرد قلبی- عروق بدن و گردش خون در همه نقاط یکی دیگر از ویژگی های این دستگاه به حساب می آید. بر روی دوچرخه ثابت شما می توانید سطح شدت تمرین و قدرت لازم برای ادامه تمرین را مدیریت کنید. استفاده از اسپینینگ کار راحتی است و همه اعضای خانواده می توانند با این دستگاه کار کنند.

تردمیل نیز فواید زیادی دارد؛ این دستگاه برای ورزش هوازی که وضعیت قلبی- عروقی را بهبود می بخشد، موثر است. تردمیل دویدن بر روی زمین را برای افراد شبیه سازی می کند. در حالیکه بر روی تردمیل 3 فاکتور سرعت، زمان و شیب در اختیار کاربر قرار دارد و با افزایش هر کدام از این 3 فاکتور می تواند شدت تمرین را بیشتر بکند. با استفاده صحیح از این دستگاه، علاوه بر چربی سوزی و کاهش وزن، عضلات داخل و خارج ران و باسن تقویت می شوند. کار بر روی تردمیل انرژی بدن را افزایش می دهد و مانع بروز افسردگی و اختلال خواب می گردد.

اگر شما تردمیل و دوچرخه ثابت را در کنار هم داشته باشید و به طور روزمره از آن ها استفاده کنید، ظرف مدت 3 ماه به نتایج بسیار مطلوبی دست خواهید یافت و تغییرات چشمگیری را در بدن خود حس می کنید. برای کار با این دو دستگاه بهتر است تمرین با تردمیل شروع شود، زیرا تردمیل و به طور کلی دویدن، سریع تر از هر ورزش دیگری بدن را گرم خواهد کرد. کافی است به مدت 5 دقیقه با سرعت 4 کیلومتر در ساعت بر روی این دستگاه راه بروید، سپس سرعت خود را به 7 کیلومتر در ساعت برسانید، 1 الی 2 دقیقه با این سرعت بدوید و دوباره سرعت را کم کنید. بعد از یک دقیقه آرام راه رفتن بدن شما کاملا گرم شده است و می توانید به ادامه برنامه بپردازید.

بهتر است حدود 15 دقیقه با سرعت متوسط و نسبتا زیاد بر روی تردمیل بدوید و بعد به آرامی دستگاه را متوقف کرده و به سراغ دوچرخه ثابت بروید. بر روی دوچرخه ثابت هم به صورت اینتروال کار کنید. یعنی گاهی سرعت را به حداکثر توان خود برسانید و تا آنجا که می توانید ادامه بدهید و پس از 2-3 دقیقه با کم کردن سرعت، یک دقیقه استراحت فعال داشته باشید. 20 دقیقه به همین ترتییب بر روی دوچرخه ثابت کار کنید و دوباره تمرینات را با تردمیل ادامه بدهید. این بار چون بدن شما گرم هست 15 دقیقه تمرین اینتروال لنجام بدهید و سپس 15 دقیقه با دوچرخه ثابت کار کنید.

عمل سرد کردن بهتر است بر روی دوچرخه ثابت انجام بشود چون کار با این دستگاه تمرین کم برخورد محسوب می شود و تمام شدن تمرین با ورزش کم برخورد به نفع بدن است. حتی اگر می خواهید زمان تمرین را افزایش بدهید یا برنامه تمرینی دیگری دارید، به خاطر داشته باشید همیشه ورزش را با تردمیل شروع کنید و با دوچرخه ثابت به پایان برسانید.

کسانی که این دو وسیله را در منزل دارند، دیگری نیازی نیست به باشگاه بروند. این دو وسیله مکمل یکدیگرند و با آن ها می شود یک تمرین ورزشی کامل انجام داد و به نتایج فوق العاده ای رسید.

کاهش وزن و تناسب اندام با انجام ورزش منظم و روزمره بر روی این دو دستگاه هوازی کاملا قابل دسترسی است. توجه داشته باشید در هنگام کار با این وسایل، کفش و لباس مناسب ورزشی بپوشید و هرگز با پای برهنه با چنین دستگاه هایی کار نکنید. 20 دقیقه قبل از ورزش حتما آب بنوشید و در طول مدت تمرین نیز یک بطری آب در دسترس داشته باشید و هر چند دقیقه آب بخورید. این کار دمای بدن شما را متعادل نگه می دارد و باعث می شود اکسیژن و مواد مغذی بیشتری به بافت ها برسد.

اگر فرصت دارید صبح ها به صورت ناشتا 20 دقیقه با دوچرخه ثابت کار کنید و سپس دوش بگیرید و شب ها نیز بعد از شام 10 الی 20 دقیقه بر روی تردمیل راه بروید. تمرینات پرشدت و طولانی را برای بعد از ظهر بگذارید. 2 ساعت پس از ناهار بهترین زمان برای انجام تمرینات سنگین است.:: بازدید از این مطلب : 36
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 16 خرداد 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : هایپر جیم

در این جا تعدادی از بهترین برندهای تردمیل خانگی و باشگاهی را با پاره ای از توضیحات در اختیار علاقمندان به این دستگاه پر طرفدار، قرار می دهیم. البته این روزها برندهای تردمیل در بازار بسیار متنوع هستند و ما فقط به برترین های تردمیل می پردازیم.

بهترین برندهای تردمیل

تردمیل پاندا Panda

تردمیل پاندا در کشور چین و با استفاده از فناوری تایوان تولید می شود، این تردمیل ها اصولاً 6 کاره هستند و  انواع مختلف باشگاهی و خانگی دارند. یکسال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش از ویژگی های این محصول پرطرفدار می باشد.قیمت تردمیل های پاندا بسته به قدرت موتور و ویژگی های خاص آن متغییر است.از امکانات ویژه این تردمیل که در برخی از انواع آن وجود دارد می توان به ماساژور برقی، پایه دراز و نشست، دمبل، چرخ مسگری، امکان پخش موسیقی و... اشاره کرد. همچنین مانیتور موجود در این تردمیل ها دارای قابلیت نمایش سرعت، مسافت، زمان ، کالری مصرفی و تعداد ضربان قلب نیز می باشند.

تردمیل توربو فیتنس Turbofitness

تردمیل  های توربو فیتنس در کشور تایوان تولید می شوند و دارای 2 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش می باشند. این تردمیل ها انواع مختلفی در مصارف باشگاهی و خانگی دارند.کمترین قدرت موتور در تردمیل های توربو فیتنس 1.8 اسب بخار است و بیشترین قدرت موتور آن 3.2 اسب بخار می باشد.این تردمیل ها دارای 9 برنامه ورزشی هستند و در 2 مدل تک کاره و شش کاره تولید و به بازار عرضه می گردند.امکانات تردمیل های 6 کاره تخت شنا، کش ایروبیک، پایه دراز نشست، ماساژور قلبی و مسگری می باشد. 

تردمیل آیرون مستر IronMaster

تردمیل آیرون مستر در کشور چین تولید می شود و دارای دو سال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش است.این تردمیلها در دو نوع باشگاهی و خانگی تولید می شوند و بیشترین قدرت آنها دارای 6 اسب بخار است. همانند تردمیل های دیگر این تردمیل نیز قابلیت تنظیم شیب و سرعت برای استفاده از برنامه های تمرینی مختلف را دارد.همه مدل های تردمیل آیرون مستر دارای 12 برنامه مختلف ورزشی هستند. 

تردمیل جی کی اکسر Jkexer

تردمیل های جی کی اکسر در کشور تایوان تولید می شوند و قابلیت تحمل وزن تا 150 کیلوگرم را دارند.این محصول دارای کیفیت بالایی ست و 2 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش دارد.تردمیل های جی کی اکسر دارای مانیتور نمایش جهت سرعت، مسافت، زمان، کالری مصرفی و تعداد ضربان قلب می باشند.همچنین 12 برنامه مختلف ورزشی دارند که افراد با توجه به شرایط فیزکی و آمادگی بدن خود می توانند از آن استفاده کنند. همچنین چرخهایی جهت جابجایی راحت تر دستگاه در زیر آن تعبیه شده است.

تردمیل فلکسی فیت Flexi Fit

این تردمیل ها، توسط کشور چین تولید شده و کشورمان بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند. انواع خانگی و باشگاهی آن در بازار موجود می باشد. قدرت موتور همه ی تردمیل های فلکسی فیت یکسان نیست. معمولا این دستگاه با یک سال گارانتی و 5 سال خدمات پس از فروش به مشتری عرضه می شود. این تردمیل ها دارای انواع مختلف باشگاهی و خانگی با قدرتهای مختلف موتور می باشند. بسته به کارایی و قدرت موتور این تردمیلها قیمت های مختلفی دارند.

تردمیل مجیکال Magical

این تردمیل ها، در کشور چین ساخته شده و تحت لیسانس کشور تایوان قرار دارند. در ابتدا همه مراحل ساخت این تردمیل ها در کشور تایوان انجام می شد؛ اما کشور چین تولید این محصول را برعهده گرفت. این تردمیل ها شامل یک سال گارانتی و 5 سال خدمات پس از فروش می شوند. تردمیل های مجیکال در 2 نوع خانگی و باشگاهی تولید می شوند و از کیفیت بالایی برخوردار می باشند.

تردمیل تاپ شیب Top Shape

این تردمیل از برندهای مطرح و پرطرفدار ساخت شده توسط کشور چین می باشد که دارای یک سال گارانتی و پنج سال خدمات پس از فروش است.علاوه بر قیمت مناسب که از ویژگی های مهم این محصول می باشد تردمیل تاپ شیب مجهز به امکاناتی نظیر ویبره، چرخ مسگری، پایه دراز نشست و... می باشد.

تاپ فرم Top Form

تردمیل تاپ فرم ساخته شده توسط کشور چین و از با کیفیت ترین تردمیل های تولیدی کشور چین می باشد که گارانتی یک ساله و خدمات پس از فروش 5 ساله دارند. بیشتر تردمیل های تاپ فرم چند کاره هستند و جهت استفاده به عنوان تردمیل خانگی انتخاب خوبی ست. از امکانات خاص تردمیل های تاپ فرم پایه دراز نشست، چرخ مسگری ، ویبره و... می باشد.

تردمیل پاورفرست Power First

این تردمیل ها در کشور تایوان تولید می شوند و دارای کیفیت بسیار خوبی هستند که با یکسال گارانتی و 5 سال خدمات، به فروش می رسند.این محصول تایوانی در 2 نوع تردمیل خانگی و تردمیل باشگاهی محصولات خود را به بازار عرضه می کند و با توجه به میزان مبلغ پرداختی دارای چندین مدل با ویژگی ها و امکانات متنوع می باشد. 

تردمیل پروتئوس Proteus

این تردمیل ها محصول کشور چین هستند و از بهترین دستگاه های موجود در کشورمان به حساب می آیند. ارزان ترین مدل این تردمیل ها PMT4000 است. تردمیل پروتئوس شامل یک سال گارانتی و 3 سال خدمات پس از فروش می شود.

تردمیل بادی اسکالپچر Body Sclupture

تردمیل های بادی اسکالپچر در کشور چین تولید می شوند و یک سال گارانتی وخدمات پس از فروش پنج ساله دارند. این برند تردمیل دارای موتورهایی با قدرت متفاوت و قیمت های مختلفی می باشند.

تردمیل فورد Ford

تردمیل های فورد ساخت کشور تایوان می باشند و از کیفیت و استقامت بالایی برخوردارند،اما استفاده از این محصول به دلیل قیمت نسبتاً بالایی که دارد زیاد در کشور ما رایج نیست. تردمیل های فورد دارای یکسال گارانتی تعویض قطعه هستند و انواع باشگاهی و خانگی دارند.

تردمیل تایتان فیتنس Titan

تردمیل تایتان فیتنس ساخت شده توسط کشور تایوان هستند و بیشتر آنها مجهز به دستگاه ماساژورند.این تردمیل های تایوانی دارای 15 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش هستند که کیفیت و قدرت بالای این دستگاهها را به اثبات می رساند.این محصول دارای تنوع قیمتی زیادی است. 

تردمیل تن آرا Tan Ara

به دلیل نام این محصول بسیاری از افراد گمان میکنند تردمیل های تن آرا ساخت کشور ایران است، در حالیکه اینگونه نیست.این تردمیل ها در کشور چین تولید می شوند.تردمیلهای تن آرا دارای یکسال گارانتی و خدمات پس از فروش 3 ساله هستند.:: بازدید از این مطلب : 36
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 9 خرداد 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : هایپر جیم

دویدن و راه رفتن بر روی تردمیل با کاهش وزن رابطه مستقمی دارد. البته 4 کیلو وزن کم کردن در ماه، کمی سخت به نظر می رسد؛ اما غیر ممکن نیست. مهم ترین مسئله این است که به طور روزانه ورزش کنید و رژیم غذایی مناسبی داشته باشید. هرگاه بتوانید 3500 کالری در روز بسوزانید، 450 گرم چربی از دست می دهید. بنابراین برای 4 کیلو وزن کم کردن در طول ماه، می بایست بیش از 3500 کالری از دست بدهید.

قبل از شروع این برنامه وزن خود را اندازه بگیرید و در پایان ماه دوباره بر روی ترازو بروید تا ببینید برنامه شما تا چه اندازه کارساز بوده است. اینکار سبب ایجاد انگیزه و موفقیت بیشتر خواهد شد.

وقتی بر روی تردمیل کار انجام می دهید، میزان کالری سوزانده شده بدنتان بر روی مانیتور دستگاه ثبت خواهد شد؛ این کالری سوزانده شده را هر روز یاد داشت کنید. به کالری مواد غذایی را که میل می کنید، نیز توجه داشته باشید. برای کاهش وزن، باید حداقل 250 تا 500 کالری بیشتر از آنچه به دست می آورید، بسوزانید. مثلا اگر فردی 1750کالری به صورتع طبیعی می سوزاند باید 1500 کالری بخورد. اگر هم زمان با کاهش کالری، از تردمیل هم استفاده کنید، مطمئن باشید لاغر خواهید شد.

چگونه 4 کیلو با تردمیل در ماه وزن کم کنیم؟!

بدن هر انسانی برای برای زنده بودن، حتی در حالت خواب هم کالری می سوزاند. به این کالری سوزی در حالت استراحت کامل BMR بدن می گویند. در حالت عادی یک فرد 70 کیلویی در 8 ساعت خواب حدود 184 کالری می سوزاند. جالب است بدانید، تمرینات هوازی اگر به درستی انجام شوند، BMR بدن را افزایش می دهند؛ یعنی شما حتی در خواب هم چربی می سوزانید. افزایش توده عضلانی در بدن، می تواندBMR را تا 15 درصد بیشتر بکند.

برای 4 کیلو وزن کم کردن در ماه، باید حداقل 6 روز در هفته و در روز یک ساعت، بر روی تردمیل کار کنید . ورزش بر روی تردمیل، بسته به شدت تمرین باعث می شود بین 600 تا 800 کالری از دست بدهید. این عدد بسیار کمک کننده است. اگر به هر دلیلی نمی توانید در روز یک ساعت ورزش کنید، می توانید این زمان را به 2 قسمت 30 دقیقه ای تقسیم کنید. مثلا صبح 30 دقیقه و عصر 30 دقیقه تمرین انجام بدهید. هر چه بیشتر کالری بسوزانید، چربی بیشتری از دست خواهید داد. کم تحرکی هیچ کمکی به شما نخواهد کرد. ورزش های با وقفه در راه چربی سوزی کارسازتر از تمرینات بدون وقفه هستند. وقتی بر روی تردمیل می دوید، گاهی سرعت را تا آنجا که می توانید بالا ببرید و از نهایت توان خود بهره ببرید. 1 تا 3 دقیقه در این حالت باقی بمانید، سپس سرعت خود را کم کنید.

ورزش به تدریج آمادگی جسمانی شما را افزایش خواهد داد. وقتی آمادگی جسمانی بیشتری داشته باشید، قادر خواهید بود شدت تمرین را افزایش بدهید و کاهش وزن به طور تساعدی اتفاق ما افتد. حتی اگر به کاهش وزن تساعدی نرسید، با یک کیلو وزن کم کردن در هفته، طی چند ماه، اندام متناسب تری خواهید داشت.

در طول دوران کاهاش وزن هرگز ناامید نشوید؛ اگر یک بار رژیم خود را شکستید، می توانید با بیشتر ورزش کردن آن را جبران کنید. تردمیل برای کاهش وزن وسیله بسیار مناسبی است. شما با داشتن یک تردمیل خانگی، در هر زمان از شبانه روز که اراده کنید، می توانید به ورزش بپردازید. دیگر بدی آب و هوا، تاریکی، نبودن امنیت و ... مانع ورزش شما نخواهد شد.

بعضی از تردمیل ها مجهز به یک پایه مخصوص برای انجام حرکت دراز و نشست هستند. داراز و نشست در حالتی که پس از دویدن، هنوز بدنتان گرم هست، تاثیر فوق العاده ای دارد. حتی اگر این پایه مخصوص را هم ندارید با کمک وسایل دیگر سعی کنید در انتهای تمرین یا در فواصل تمرینات با وقفه، تا آنجا که می توانید، داراز و نشست بزنید. در زمان کمتر از 3 ماه، شکم شما به طور چشمگیری کوچک خواهد شد. هرگز برای ورزش کردن و داشتن اندامی متناسب و مهم تر از همه سلامت جسمی و روحی دیر نیست.:: بازدید از این مطلب : 32
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 9 خرداد 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : هایپر جیم

سرعت اغلب تردمیل ها تا 16 کیلومتر در ساعت قابل افزایش است و بعضی از آن ها تا 20 کیلومتر در ساعت را هم جواب می دهند؛ اما این سرعت ها برای افرادی که وزن بالایی دارند و یا تازه کار هستند، مناسب نیست. البته این وسیله برای کاهش وزن و شروع ورزش های هوازی دستگاه مناسبی محسوب می شود و دسترسی آسان به آن در تمام مدت شبانه روز، از مزیت های تردمیل خانگی است. با داشتن این دستگاه در منزل دیگر نمی توانید بهانه بیاورید، آب و هوا مناسب نیست، هوا تاریک است، امنیت وجود ندارد و....

20 دقیقه کار بر روی تردمیل به طور روزمره، وقت زیادی از شما نخواهد گرفت. این دستگاه عملکرد قلبی- عروقی و تنفسی بدن را بهبود می بخشد و باعث می شود در کنار یک رژیم غذایی مناسب به مرحله , و کاهش وزن برسید. دویدن در سطح نرم و صاف به نفع افراد چاق است، زیرا در این حالت فشار کمتری به مفاصل آن ها وارد می شود.

برنامه کار با تردمیل، برای افراد با اضافه وزن بالا

اگر بافت های بدن تحت فشار بیش از حد قرار بگیرند، ممکن است آسیب ببینند. دویدن بر روی سطح پوشش دار تردمیل به افراد چاق فرصت می دهد با فشار کمتری کار کنند؛ ضمن اینکه بر روی تردمیل 3 فاکتور سرعت، زمان و شیب نیز در اختیار کاربر می باشد و می تواند با استفاده از این 3 فاکتور و اطلاعات ارزشمندی که مانیتور دستگاه در مورد کالری سوزانده شده، مسافت طی شده و ضربان قلب به او می دهد، الگوی ورزشی مناسبی برای خود طراحی کند. همچنین تردمیل طریقه گام برداشتن افراد تازه کار را اصلاح می کند و امنیت بیشتری دارد.

برای اینکه کاهش وزن و سایز خود را متوجه بشوید می بایست حداقل 3 ماه به طور منظم بر روی این دستگاه کار کنید. اطلاعات کنسول تردمیل، برای شما بسیار مهم است؛ با استفاده از این اطلاعات می توانید شدت تمرینات را بالا ببرید. اگر در یک هفته اول، فقط با سرعت 4 کیلومتر در ساعت کار می کردید، در هفته دوم این سرعت را به 5 کیلومتر در ساعت برسانید. در این صورت خواهید دید در همان زمان ثابت کالری بیشتری سوزانده اید.

کم کردن وزن، باید یک هدف بلند مدت باشد. همان طور که شما طی مدت طولانی دچار اضافه وزن شدید، برای کاهش آن نیز باید زمان بگذارید. کاهش وزن یعنی افزایش کالری سوزانده شده؛ بنابراین شما باید با بالا بردن شدت تمرین، میزان کالری سوزی بدن خود را افزایش بدهید. این مسئله یا با افزایش سرعت و یا با افزایش زمان تمرین اتفاق می افتد. البته افزایش تدریجی هر 2 فاکتور زمان و سرعت بهترین گزینه برای افزایش شدت تمرین است. پس از مدتی برای ایجاد تنوع می توانید، گاهی شیب دستگاه را نیز بیشتر کنید. توجه داشته باشید راه رفتن بر روی شیب بالا مانند ورزش تپه نوردی فشار زیادی به زانو ها و سایر مفاصل پا و کمر وارد می کند. هرگز بر روی شیب زیاد با سرعت ندوید.

وقتی شما فقط داراز کشیده ایدو هیچ حرکتی ندارید، برای زنده بودن مقداری کالری از دست می دهید که به آن BMR گفته می شود. برای به دست آوردن عددBMR بدن خود؛ مردها وزن خود را در عدد10 ضرب کنند و بعد 2 برابر افزایش بدهند؛ عدد به دست آمده کالری است که برای زنده بودن می سوزانید. خانم ها وزن خود را در عدد 10 ضرب کنند و معادل وزن خود را به این عدد بیفزایند و BMR خود را به دست بیاورند. کالری که از خوردن غذاهای مختلف در طول شبانه روز کسب می کنید، چقدر است؟ با ایجاد یک تعادل منفی بین BMR خود و کالری به دست آمده، می توانید وزن کم کنید. وقتی روی تردمیل در حال ورزش هستید، کالری از دست رفته شما مشخص است. بنابراین با یک رژیم غذایی سبک امکان کاهش وزن فراهم می شود.

برای وزن کم کردن عجله نداشته باشید؛ تناسب اندام بخشی از زندگی شما است؛ سلامتی جسمانی و روحی نیز به همان اندازه و حتی بیشتر از آن اهمیت دارد.

قبل از شروع تمرین ورزشی، بدن خود را گرم کنید. ابتدا یک سری حرکات کششی بر روی قسمت های مختلف بدن انجام بدهید. سپس روی تردمیل بایستید و دستگاه را روشن کنید. سرعت دستگاه را بر روی 3 کیلومتر در ساعت بگذارید. 3 دقیقه در همین حالت راه بروید. سپس سرعت را به 5 کیلوتر در ساعت برسانید و 2 دقیقه، به تند راه رفتن ادامه بدهید. آنگاه دوباره سرعت را پایین بیاورید و 2 دقیقه دیگر در این حالت راه بروید. اگر سالم و جوان هستید، در همان جلسات اول می توانید گاهی با سرعت 7 کیلومتر در ساعت کار کنید و هر 5 دقیقه یک بار سرعت را تا عدد 4 پایین بیاورید. به این نوع تمرینات، تمرینات تناوبی یا اینتروال می گویند. ولی اگر سن شما بیش از 50 سال است یا سابقه آسیب دیدگی در کمر یا زانو دارید، برای رسیدن به این سرعت، باید آمادگی جسمانی خود را بالا ببرید و این کار بیش از یک ماه زمان می برد.

البته برای همه افراد نمی توان یک برنامه ورزشی یکسان ارائه داد. ولی به طور کلی افراد آسیب دیده، افراد مسن و کسانی که اضافه وزن بالایی دارند، می بایست تمرینات خود را با شدت کم شروع کنند.

به بدن خود گوش بدهید، بدن شما در مواقع لزوم به شما هشدار خواهد داد. در هنگام ورزش، دردهای زیاد واحساس کشیدگی بیش از حد را جدی بگیرید. در طول تمرین شما باید فقط به آستانه درد برسید. درد زیاد، هشداری است در مود اینکه یا شدت تمرین یا حرکات اشتباه هستند. هرگز بدون به پا داشتن کفش مناسب بر روی تردمیل نروید. در طول تمرین یک بطری آب در دسترس داشته باشید و هراز گاهی آب بنوشید تا دمای بدنتان متعادل باقی بماند. اگر احساس سرگیجه و سیاه رفتن چشم پیدا کردید، ابتدا سرعت تردمیل را کم کرده و بعد آن را متوقف کنید. پس از اتمام تمرین برای برگشت به حالت عادی، بدن را با حرکات کششی سرد نمایید.:: بازدید از این مطلب : 28
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 9 خرداد 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : هایپر جیم

وقتی شخصی بر روی تردمیل می دود، 3 فاکتور سرعت، زمان و شیب را تحت کنترل خود دارد. ضمن اینکه می تواند همه مراحل دویدن را ثبت کند و تمرین خود را با جلسات قبل، مورد مقایسه قرار بدهد. اما تفاوت دویدن بر روی زمین با دویدن با تردمیل ، در این است که شما بر روی تردمیل امکان تغییر مسیر و کم کردن نا گهانی سرعت را ندارید . البته سرعت بر روی تردمیل نیز با فشار یک دکمه کم و زیاد می شود؛ اما وقتی بر روی زمین می دوید، به محض اینکه بدن تان خسته بشود، سرعت کاهش می یابد. پس روی تردمیل شما باید به جای بدن خود تصمیم بگیرید و عمل کنید.

بسیاری از افراد به دلیل ترس از آسیب دیدگی زانو از دویدن بر روی تردمیل، خودداری می کنند. ولی این ترس منطقی نیست. درست مانند کسانی که به دلیل مهارت نداشتن درراندن اتومبیل، از رانندگی وحشت دارند. بنابراین اگر مهارت های لازم برای استفاده از این دستگاه را کسب کنید؛ تردمیل هیچ آسیبی به بدن شما نمی رساند و می توانید با آن از فواید ورزش هوازی و ایروبیک بهرمند بشوید.

دویدن از جمله ورزش هایی است که فشار زیادی بر مفاصل بدن، به خصوص زانوها و مچ پا وارد می کند. اگر دچار اضافه وزن زیاد، ساییدگی غضروف یا آرتوروز هستید، می بایست در انجام این ورزش احتیاط کنید. حتی افراد سالم هم نباید در شروع ورزش، تمرین را با شدت بالا آغاز کنند.

چند نکته در مورد دویدن بر روی تردمیل

اغلب کسانی که بر روی تردمیل یا سایر وسایل بدنسازی کار می کنند، مراقب رطوبت بدن، گرما و تعرق خود نیستند و این مسئله ممکن است موجب گرمازدگی و افت فشار در آنان بشود. هرگاه تصمیم دارید بر روی تردمیل بدوید ابتدا بدن خود را با یک سری حرکات کششی پویا و راه رفتن آرام بر روی این دستگاه گرم کنید. در طی زمان ورزش، یک بطری آب در دسترس خود داشته باشید و هر چند دقیقه آب بنوشید. این کار دمای بدن شما را متعادل نگه می دارد و باعث می شود اکسیژن تازه به بافت ها برسد.

هرگز با پای برهنه و یا بدون به پا داشتن کفش ورزشی مناسب، بر روی تردمیل نروید. همواره گیره ایمنی دستگاه را که باعث اندازه گیری ضربان قلب شما می شود، به خود متصل کنید. اگر در حین دویدن سرگیجه یا سیاهی رفتن چشم، حس کردید، دستگاه را متوقف کرده و از آن پایین بیایید. هیچ گاه، به یک باره تمرین با سرعت بالا را قطع نکنید. پس از اتمام ورزش با راه رفتن آرام بر روی دستگاه و حرکات کششی پویا بدن را سرد کنید.

روی تردمیل به درستی گام بردارید؛ قدم های شما نباید خیلی بلند یا خیلی کوتاه باشند. تا وقتی هنوز تعادل خود را به دست نیاورده اید دسته های دستگاه را بگیرید، اما در هنگام دویدن می بایست دسته ها را رها کنید. اگر نمی توانید بدون گرفتن دسته ها بدوید، اندازه سرعت شما اشتباه است.

با پاشنه بروی دستگاه ندوید؛ در هنگام شروع هر گام سینه پا باید بر روی سطح تسمه قرار بگیرد. مرکز ثقل بدن خود را پیدا کنید و برای جلوگیری از نیروی مخالف بر مچ و زانو ها، روی فرود پاها متمرکز بشوید و خیلی جلوتر از بدن خود پاهایتان را فرود نیاورید.

گاهی سرعت و شیب دستگاه را تغییر بدهید تا تمرینات تان از یکنواختی خارج بشود. از دویدن طولانی بر روی شیب های بالا اجتناب کنید. فقط 5 دقیقه می توانید بر روی شیب بالاتر از 6 درصد بدوید؛ در غیر این صورت فشار زیادی بر مفاصل زانو و کمر وارد می شود. البته راه رفتن آرام بر روی شیب زیاد، تمرین قدرتی محسوب می شود و برای افراد سالم مانعی ندارد. تازه کارها وقتی می خواهند ورزش بر روی تردمیل را شروع کنند، باید مواظب حفظ تعادل خود باشند و با تمرینات کم شدت پیش بروند و به تدریج بر شدت تمرینات خود بیفزایند.

وقتی بر روی تردمیل کار می کنید به دمای اتاق توجه داشته باشید. بهتر است دمای اتاق کمی خنک باشد، چون در حین کار، دمای بدن شما بالا می رود و دچار شوک گرمایی می شوید. سعی کنید در یا پنجره را باز بگذارید تا اکسیژن تازه واردا اتاق بشود.

کاربرد اشتباه تردمیل باعث دلزدگی و خستگی منفی می شود. حتما یک برنامه مناسب برای خود داشته باشید و طبق برنامه پیش بروید. هرچه بیشتر با این وسیله کار کنید، آمادگی جسمانیتان افزایش پیدا می کند و عملکرد قلب- عروقی بدن بهبود خوادهد یافت . این ورزش به نفع سیستم تنفسی شما نیز هست؛ چون کار با تردمیل یک ورزش هوازی محسوب می شود.:: بازدید از این مطلب : 49
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 9 خرداد 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : هایپر جیم

بعضی افراد وقتی می خواهند با دستگاه های هوازی مثل تردمیل کار بکنند، نگران هستند که این نوع ورزش عضلات آن ها را تخریب بکند. بدن همواره در حال شکستن و ساختن پروتئین است و این فرایند، گردش پروتئین نام دارد. بدن انسان مدام در وضعیت ساختن و تجزیه به سر می برد که به آن چرخه آنابولیک و کاتابولیک می گویند. اگر نیاز به کاهش وزن ندارید و فقط می خواهید بدنی سفت و عضلانی داشته باشید، باید این چرخه را متعادل نگهدارید. بدن حتی در هنگام خواب نیز در حالت کاتابولیک، یعنی تجزیه فرو می رود. اینکه فکر کنید تمرینات هوازی باعث از دست دادن عضلات می شود اشتباه بزرگی است.

اگر علاقمند به کاهش وزن هستید، می بایست ورزش هوازی را حدود 45 دقیقه با شدت تناوبی ادامه بدهید تا به مرحله چربی سوزی و تجزیه برسید. این تمرین باید حداقل 5 روز در هفته تکرار بشود. البته داشتن یک رژیم غذایی مناسب برای کاهش وزن، امری ضروری است؛ زیرا بدن باید بیش از آنچه کالری به دست می آورد کالری از دست بدهد تا کاهش وزن اتفاق بیفتد.

آیا کار با تردمیل عضلات را از بین می برد؟

دویدن یا تند راه رفتن بر روی تردمیل ، عمل دم و بازدم ریه ها را افزایش می دهد. حالا بدن مجبور است این اکسیژن تازه را انتقال بدهد؛ این عملکرد ریوی احتیاج به هموگلوبین بیشتر دارد. در نتیجه هموگلوبین بیشتری تولید می شود تا اکسیژن را به سمت بافت های عضلانی ببرد. ضمن این انتقال گردش خون سریع تر می شود و رگ ها حجم بیشتری می یابند. همراه با حمل و انتقال اکسیژن مواد مغذی نیز به بافت ها می رسد و مواد زائد نیز دفع می شوند؛ در نتیجه عضلات ترمیم شده و بهبود می یابند.

این شبکه گسترده در تمام بدن گسترش دارد و به آن سیستم قلبی- عروقی می گویند. بنا بر آنچه گفته شد، کار با دستگاه تردمیل، مسیر گردش خون را توسعه می دهد و با سوخت رسانی به بافت های بدن منجر به رشد عضلات می شود. همچنین موجب افزایش متابولیسم بدن نیز خواهد شد. شما در صورتی ممکن است عضله از دست بدهید که به اندازه کافی پروتئین دریافت نکرده باشید؛ زیرا پروتئین تنها ماده مغذی برای تولید عضله شناخته شده است. اگر می خواهید با وجود کار با تردمیل بدن خود را در حالت آنابولیک نگهدارید، غذاهای حاوی پروتئین بخورید.

کمبود کربوهیدارت بدن نیز سبب از دست رفتن عضله خواهد شد. اغلب افراد برای کاهش وزن رژیم های غذایی می گیرند که کربوهیدارت در آن رژیم ها وجود ندارد، یا بسیار کم است؛ این کار کاملا اشتباه می باشد. برای از بین بردن چربی های اضافه نباید ناگهان مقدار کربوهیدرات دریافتی را به طور چشمگیری کاهش بدهیم. اگر بدن کالری کافی برای رشد و حمایت عضلات بدن را به دست نیاورد، عضلات تخریب می شوند. گرسنگی متابولیسم بدن را کاهش می دهد. در حالت گرسنگی ، بدن بافت عضلانی را برای تامین انرژی مورد نیاز خود می سوزاند. زمانی که فعالیت ورزشی شدید انجام می دهید، احتمال سوختن عضلات بیشتر می شود. برای دور ماندن از این وضعیت نباید اجازه بدهید بدن به حالت گرسنگی برسد.

فشار تمرین می بایست با میزان پروتئین و کربوهیدرات دریافتی بدن متناسب باشد. دویدن بر روی تردمیل و انجام فعالیت هوازی، می تواند چربی های انباشته شده بدن را کاهش بدهد و رشد عضلات را سریع تر کند. برای رسیدن به این هدف باید یک برنامه ورزشی صحیح و منظم داشته باشید. اگر دو برنامه ورزشی متفاوت، هوازی و بدن سازی دارید، اول تمرینات هوازی را انجام بدهید و بعد به سراغ تمرینات بدنسازی بروید. قبل از کار با تردمیل حتما بدن خود را گرم کرده و پس از اتمام ورزش بدن را سرد کنید. بهتر است تمرینات بدنسازی و هوازی در دو جلسه جداگانه انجام بشوند. یعنی یک روز روی تردمیل هوازی کار کنید و روز بعد به تمرینات بدنسازی خود بپردازید.

البته این کار برای زمانی است که هدف شما کاهش وزن نباشد. برای کاهش وزن تمرینات هوازی بسیار مناسب تر هستند و توصیه می کنیم ابتدا وزن خود را به اندازه مطلوب برسانید و بعد تمرینات بدنسازی را در کنار تمرینات هوازی ادامه بدهید.اگر می خواهید قدرت بدنی خود را بالا ببرید، بهتر است در هنگام ورزش های هوازی نیز از وزنه استفاده کنید.:: بازدید از این مطلب : 44
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 5 خرداد 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : هایپر جیم

برای کالری سوزی و کاهش وزن، تمرینات ورزشی موثر ضروری ترین بخش برنامه است. ورزش های هوازی اگر به درستی و به موقع انجام بشوند با تاثیر به سزایی که بر عملکرد قلبی-عروقی بدن دارند، تمرینات موثری محسوب می شوند.

دویدن یا راه رفتن بر روی تردمیل، یک ورزش هوازی بسیار خوب است که باعث قوی شدن ماهیچه های بدن و سوزاندن کالری اضافه می شود. کار با تردمیل یک نوع ورزش ایروبیک نیز به حساب می آید؛ چون ورزش ایروبیک به فعالیتی گفته می شود که در مدت زمان طولانی، یک سری حرکات ریتمیک را به صورت مکرر انجام می دهند. شما می توانید با گوش دادن به موزیک تند ورزشی بر روی تردمیل، به طور ریتمیک گام بردارید و از فواید ورزش ایروبیک بهرمند بشوید. با کار بر روی تردمیل می توانید با یک ساعت ورزش بیش از 600 کالری بسوزانید. راه رفتن بر روی این دستگاه، سبب تقویت و اصلاح عضلات پا، ران ها و باسن می شود. بسیاری از خانم ها در این مناطق بدن توده های چربی زائد دارند.

کالری سوزی با تردمیل

هرگاه یک ساعت در طول روز، ورزش صحیح هوازی انجام بدهید؛ تا دو هفته تاثیر آن را بر بدن خود حس خواهید کرد. ضمن اینکه، دویدن بر روی این دستگاه قلب و ششها رانیز قوی می کند و باعث کوچک شدن شکم می شود. اگر می خواهید هنگام ورزش با تردمیل زمان را حس نکنید، می توانید تلوزیون ببینید تا سرگرم بشوید.

حتی اگر فقط روی تردمیل راه بروید؛ مانند یک پیاده روی ساده، می توانید 360 کالری از دست بدهید. سعی کنید هنگام راه رفتن بر روی تردمیل شیب دستگاه 2 درصد باشد تا پیاده روی در فضای بیرون برای شما شبیه سازی بشود. با ادامه دادن همین ورزش ساده به طور روزمره می توانید شکم و ران های خود را کوچک کنید. گاهی برای تنوع شیب دستگاه خود را افزایش بدهید تا تپه نوردی و راه رفتن سربالایی، را نیز تجربه کرده باشید.

در صورتی که به طور منظم ورزش می کنید و نتیجه نمی گیرید، باید بعضی اشتباهات را تصیح کنید. اول اینکه شدت تمرین شما میزان چربی را که در مقابل کربوهیدرات می سوزانید را تعیین می کند.هرچه تمرینات شدیدتر باشد، کربوهیدرات بیشتری از دست می رود و هرچه تمرین هوازی یکنواخت تر باشد، چربی بیستر می سوزد. بعضی از مواد غذایی مانند شکلات از ترکیب کربوهیدرات و چربی تشکیل یافته است؛ اما کاهو چربی ندارد. بنابراین باید بدانید بر اساس تمرینی که انجام می دهید، مواد غذایی با سرعت های مختلفی تجزیه می شوند.

دوم اینکه، میزان عرق کردن شما در هنگام ورزش بر روی تردمیل به یک سری عوامل خارجی مربوط است. به طور کلی عرق کردن افراد با هم متفاوت است. معمولا فرادی که سالم تر و متناسب تر هستند، در ورزش بیشتر عرق می کنند؛ چون بدن آن ها برای خنک کردن کارآیی بالاتری دارد. ولی این یک قاعده کلی نیست و عرق کردن زیاد نشانه وزن از دست دادن نمی باشد. شما در هنگام عرق کردن، آب از دست می دهید. کسانی که زیاد عرق می کنند، باید آب بیشتری بنوشند تا آب از دست رفته جبران بشود.

سعی کنید در هنگام دویدن یا راه رفتن تند بر روی تردمیل، یک بطری آب در دسترس خود داشته باشید و هر چند دقیقه آب بخورید. این کار علاوه بر اینکه دمای بدن شما را متعادل نگه می دارد، سبب می شود به همراه آب اکسیژن تازه به بافت برسد. همین اکسیژن، سوخت وساز بدن را افزایش می دهد و انرژی بیشتری آزاد می شود.

اکثر تردمیل های امروزی یک صفحه مانیتور دیجیتال دارند که سرعت، کالری سوزانده شده، مسافت طی شده، زمان و شیب دستگاه را به کاربر نشان می دهد. این اطلاعات برای داشتن یک الگوی ورزشی مناسب بسیار مفید است.

برای رسیدن به مرحله چربی سوزی، می بایست تمرینات شما، هوازی باشد. فعالیت های هوازی، تمریناتی هستند که در مدت زمان طولانی با شدت متوسط انجام می شوند. بنابراین سعی کنید در هر جلسه تمرین، مدت زمان فعالیت شما، کمتر از 45 دقیقه نباشد. برای این 45 دقیقه به شکل های مختلف می توان برنامه ریزی کرد. می توانید در 3 بخش 15 دقیقه ای کار کنید و در فواصل بین این زمان ها دراز و نشست یا طناط بزنید. زیرا اصل تنوع تمرین و انجام تمرینات با وقفه به افزایش کالری سوزی بدن کمک می کند.

هیچ گاه با شکم گرسنه بر روی تردمیل نروید. حداقل 2 ساعت قبل از شروع ورزش یک غذای سبک بخورید. بهترین حالت برای ورزش کردن این است که نه گرسنه و نه سیر باشید. این کار باعث می شود تا 24 ساعت بعد از یک تمرین خوب چربی سوزی در بدن شما ادامه داشته باشد. بهتر است 30 دقیقه قبل از شروع تمرین یک عدد میوه یا مقداری ماست بخورید.

اگر رژیم خود را شکستید یا کمی وزن اضافه کردید، نا امید نشوید؛ شما همیشه این فرصت را دارید که از نو شروع کنید. ورزش، چه با کاهش وزن همراه باشد وچه نباشد، به سلامتی شما کمک خواهد کرد. پس همین که شروع به دویدن یا راه رفتن می کنید، یک کار خوب برای بدن خود انجام داده اید. ورزش علاوه بر تناسب اندام شما را از افسردگی نجات می دهد، سبب جوانی و شادابی پوست می شود و از شما در برابر بسیاری از بیماریها محافظت می کند. حداقل 5 روز در هفته و در هر جلسه بیش از 30 دقیقه بر روی تردمیل خود بدوید و راه بروید، بی شک پس از سه ماه تاثیرات آن را به وضوح، در بدن خود مشاهده خواهید کرد.:: بازدید از این مطلب : 35
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 5 خرداد 1395 | نظرات ()

 تردمیل خانگی | فروش تردمیل خانگی | خرید تردمیل خانگی| انواع تردمیل خانگی | فروش اقساطی تردمیل خانگی