نوشته شده توسط : هایپر جیم

استفاده از تمرینات تناوبی (اینتروال) برای کاهش وزن شما، تنها زمانی میسر است که نحوه صحیح انجام آن را بدانید و در بازه زمانی مناسب تمرین کنید.

بکار بردن تردمیل برای انجام ورزش تناوبی در کاهش وزن بسیار تاثیر گذار است و با استفاده از برنامه ها و گراف هایی که دارد شما را جهت رسیدن به کاهش وزن سریع تر راهنمایی می کند.

انجام تمرینات تناوبی با استفاده از تردمیل سبب می شود بدن شما هم چربی و هم قند بسوزاند، البته میزان هر یک از آنها بستگی به شدت و زمان انجام آن دارد.

کاهش وزن با انجام تمرینات تناوبی

ورزش کردن با شدت پایین بر ذخایر چربی ها اثر گذاشته و آنها را از بین می برد، در حالیکه اگر با شدت بالا تمرین کنید بیشتر ذخایر قندی بدنتان (گلیکوژن) از بین میرود.بنابراین بسیاری از مردم تصور می کنند ورزش های هوازی با شدت کمتر برای کاهش وزن مناسب تر است،اما همیشه این گونه نیست.

به عنوان مثال اگر فرض کنیم شما با استفاده از تردمیل به انجام یک تمرین تناوبی با شدت کمتر و زمان طولانی تر بپردازید، حدود 200 کالری می سوزانید که در واقع 100 کالری از آن مربوط به ذخایر چربی بدنتان می باشد.

اما در تمرینی دیگر که با استفاده از تردمیل با شدت بالاتر انجام می دهید، اگر در یک جلسه 400 کالری بسوزانید حدود 150 کالری مربوط به چربی های بدنتان می باشد و در نتیجه نسبت به نوع اول در کل، میزان چربی سوزی بیشتر صورت می گیرد.

در نتیجه انجام تمرینات تناوبی در زمان کوتاه تر با شدت بیشتر نسبت به تمرینات تناوبی طولانی تر با شدت کمتر چربی بیشتری می سوزاند.

هر صحبتی در خصوص کاهش وزن اگر با یک رژیم غذایی مناسب همراه نباشد بی تاثیر خواهد ماند.استفاده از برخی مواد غذایی تمام تمرینات ورزشی شما را بدون نتیجه باقی می گذارد.این مواد شامل فروکتوزها و تمام مواد فرآوری شده قندی می باشد که منبع اصلی کالری محسوب می شوند.

در واقع عامل اصلی چاقی و ابتلا به بیماری دیابت در افراد، استفاده از قندهای فرآوری شده و کربوهیدرات ها می باشد که سطح انسولین را در بدن بالا برده و موجب افزایش وزن می گردد.

طبق تحقیقات مصرف حدود 25 گرم فروکتوز در روز برای افراد معمولی و کمتر از15 گرم برای افراد چاق و مبتلایان به فشار خون و بیماران قلبی کافی می باشد و بیشتر از آن مجاز نیست.

استفاده از غذاهای ارگانیک و انجام ورزشهای تناوبی جهت جلوگیری از ابتلا به بیماری قند خون به همگان توصیه می گردد.:: بازدید از این مطلب : 33
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 5 خرداد 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : هایپر جیم

امکان آب کردن چربی های شکم ظرف مدت 6 هفته وجود دارد. البته شما باید در این باره با صبر و حوصله بسیار رفتار کنید و تمام تمرینات و نکات ذکر شده در این مطلب را به درستی انجام دهید.ممکن است در ابتدا این کار برایتان سخت و دشوار به نظر برسد، اما با رعایت آن به مدت چند روز، طوری به این برنامه عادت می کنید که حتی بعد از 6 هفته نیز علاقه ای به کنار گذاشتن آن ندارید و مایل به ادامه و حفظ آن در زندگیتان هستید.

بیشتر کسانی که با معضل چاقی در ناحیه شکم خود روبرو هستند، تصور می کنند برای آب کردن چربی های این ناحیه باید حرکات ورزشی مربوط به شکم و پهلو را انجام دهند، اما این تصور درست نیست. برای لاغری شکم بیشتر باید ورزش های هوازی نظیر دویدن یا پیاده روی بر روی تردمیل، استفاده از دوچرخه ثابت یا الپتیکال را مدنظر قرار داد تا ورزش های شکمی.زیرا از این طریق زودتر به نتیجه دلخواه خود میرسید.
انجام ورزش‌های شکم نیز در کنار ورزشهای هوازی به روند لاغری فرد کمک میکند اما به تنهایی کافی نیست.

آب کردن شکم در 6 هفته

برای از بین بردن چربی در ناحیه شکم باید به انجام این برنامه پایبند باشید.

رژیم غذایی

اولین مرحله در کاهش وزن پیروی از یک رژیم غذایی مناسب است، منظور از رژیم غذایی این نیست که چیزی نخورید یا به قدری به خودتان فشار آورید که بعد از مدتی توان ادامه دادن آن را نداشته باشید.چون در این برنامه 6 هفته ای ورزش نیز وجود دارد نیازی نیست که در مورد رژیم غذایی خیلی به خودتان سخت بگیرید.در طول این مدت باید به رژیم غذایی زیر عمل کنید:

خوردن غذاهای چرب و سرخ کردنی، مواد قندی و غذاهای حاوی شیرین کننده های مصنوعی مثل شکلات، آبنات و... را کنار بگذارید. غذاهایی که دارای نشاسته و کربوهیدرات هستند مانند نان،برنج، ماکارونی و... را تا حد ممکن کم کنید.خوردن آب را تا جایی که می توانید به رژیم غذایی خود اضافه کرده و سعی کنید دربیشتر مواقع میوه و سبزی بخورید تا از گرسنگی کاذب جلوگیری کند.

انجام ورزش هوازی

انجام ورزش‌های هوازی علاوه بر تاثیر مثبتی که بر روی سلامتی بدن از جمله دستگاه قلبی عروقی دارد. سبب افزایش سوخت و ساز بدن و درنتیجه لاغری افراد خصوصاً در ناحیه شکم می شود.برای لاغری در بازه زمانی 6 هفته ای شما باید هر روز یا حداقل 5 روز در هفته به مدت 1 ساعت ورزش های هوازی انجام دهید.اگر مبتدی هستید و روزی 1 ساعت برای شما مشکل است می توانید در چند نوبت از روز این تمرینات را انجام دهید تا به روزی یک ساعت برسید.شما می توانید از دویدن یا پیاده روی تند بر روی تردمیل،استفاده ازدوچرخه ثابت و اسکی فضایی برای تمرینات هوازی خود بهره ببرید.

انجام تمرینات شکمی

پس از انجام ورزش های هوازی با استفاده از تردمیل یا دوچرخه ثابت، نوبت به انجام ورزش های مربوط به ناحیه شکم است، هدف ما از انجام این ورزش ها فرم دادن به عضلات این قسمت می باشد.زمانیکه چربی های ناحیه شکم با استفاده از ورزشهای هوازی آب می شود، سپس نوبت آن می رسد که با انجام ورزش های شکم فرم زیبا به عضلات خود بدهیم.برای این منظور باید حداقل هفته ای 4 بار تمرینات شکمی نظیر دراز ونشست، پادوچرخه و... انجام دهید.

با عمل کردن به برنامه ترکیبی (ورزشی- رژیمی) فوق در مدت 6 هفته و شاید زودتر به نتایج چشم گیری در زمینه آب کردن چربی های شکم خود دست می یابید.که علاوه بر بحث زیبایی اندام در بهبود سلامت فرد و جلوگیری از ابتلا به امراض قلبی، بیماری دیابت ، سرطان و... مفید است.:: بازدید از این مطلب : 38
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 5 خرداد 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : هایپر جیم

وقتی با تردمیل شروع به کاهش وزن می کنید، می توانید شکمتان را نیز کوچک کنید و کمر باریک تری نیز داشته باشید. این طور نیست که دویدن خود به خود چربی شکم را بسوزاند. دویدن مانند هر ورزش دیگری در سوزاندن کالری وکاهش وزن موثر است. اما با دویدن صحیح بر روی تردمیل می توانید این کاهش وزن را در ناحیه شکم خود متمرکز کنید.

تا امروز بسیاری از نظریه ها در مورد لاغری موضعی با شکست مواجه شدند. وقتی در حال انجام تمرینی برای لاغری هستید، ماهیچه و عضلات درگیر سوخت مورد نیاز را از نزدیک ترین سلول چربی دریافت نمی کنند؛ بلکه همه چربی های بدن تحت تاثیر گلیسیرین و اسیدهای امینه قرار می گیرند تا از طریق جریان خون سلول های مورد نیاز را دریافت کنند.

دویدن یک ورزش هوازی و قلب- عروقی است. در حین این ورزش تنفس عمیق تر و بیشتر می شود، اما وقتی روی تردمیل می دوید 3 فاکتور سرعت، شیب و زمان در اختیار شما قرار دارد. با افزایش هر کدام از این 3 فاکتور شانس کاهش وزن بیشتر می شود. ضمن اینکه اغلب تردمیل ها یک صفحه نمایش دیجیتال دارند که زمان، مسافت طی شده، سرعت، ضربان قلب و مقدار کالری از دست رفته را به کابر نشان می دهد. بنابراین ورزشکار می تواند با استفاده از این اطلاعات یک الگوی ورزشی مناسب برای خود طراحی کند.

از تاثیر ورزش دراز و نشست در کنار دویدن بر روی تردمیل غافل نشوید. به همین علت بعضی از تردمیل ها مجهز به پایه دراز ونشست هستند. درست وقتی تمرین با تردمیل به پایان رسید، در حالیکه هنوز بدنتان گرم است، تا آنجا که می توانید دراز و نشست انجام بدهید. این کار تاثیر تردمیل بر عضلات شکم را چند برابر می کند. البته به روش دیگری هم می توانید عمل کنید. در سه مرحله 15 دقیقه ای با تردمیل کار کنید و در فواصل بین این زمان ها دراز و نشست بزنید. با این کار یک تمرین با وقفه انجام دادید.

چگونه با تردمیل شکمی صاف و تخت داشته باشیم؟

تمرین با وقفه های کوتاه باعث می شود کالری بیشتر بسوزانید. اگر در کنار تردمیل دوچرخه ثابت هم دارید، می توانید در زمان وقفه انداختن بین تمرین با دوچرخه ثابت کار کنید.

تمرینات را طوری تنظیم کنید که ضربان قلبتان به 80 درصد حداکثر ظرفیت خود برسد. در این حالت 4 دقیقه کار کنید و بعد سرعت را کمی پایین بیاورید. قبل از ورزش مقداری آب بنوشید و در حین تمرین نیز یک بطری آب در دسترس داشته باشید و هر چند دقیقه آب بخورید. با این روش دمای بدن متعادل باقی می ماند و دچار گرمازدگی نمی شوید.

هرگز بدون کفش مناسب بر روی تردمیل نروید. این کار به عضلات پای شما آسیب می رساند. تغذیه مناسب را نیز فراموش نکنید.پس از ورزش تا یک ساعت از خوردن غذاهای پر کالری بپرهیزید. در این زمان بهتر است میوه و سبزیجاتی بخورید که رنگ سبز تیره دارند.

این نوع سبزیجات حاوی کلاژن می باشند و کلاژن علاوه اینکه برای با سازی پوست بسیار خوب است به باز سازی غضروف ها و مفاصل کمک می کند. تعادل بین کالری دریافتی و کالری سوزانده شده سبب می شود وزن شما ثابت باقی بماند. اما اگر بیشتر از آنچه کالری به دست می آورید، کالری از دست بدهید، چربی های زائد بدن از بین می روند.

عضلات شکمی از سه لایه تشکیل شده اند. عمیق ترین لایه مانند یک کمر بند عمل می کند و به بدن ثبات می دهد. این لایه در بازدم نقش مهمی دارد. لایه میانی باعث خم شدن ستون فقرات به سمت جلو می شود. لایه سطحی عضلات مایل خارجی و داخلی هستند که تنه به وسیله این لایه می تواند بچرخد. ما باید طوری ورزش کنیم که هر سه لایه تحت فشار و حرکت قرار بگیرند. ولی بخاطر داشته باشید کنترل این لایه ها که بسیار فرم پذیر هستند تا حدود زیادی به خود شما بستگی. در هنگام ورزش و حتی حالت عادی، سعی کنید شکم خود را به داخل بدهید.

بدن خانم ها نسبت به آقایان چربی بیشتری جمع می کند و افزایش چربی شکمی در خانم ها باعث ترشح هورمون مردانه می شود که این مسئله عوارض زیادی مانند نازایی و رویش موهای زائد به همراه دارد . وقتی روی تردمیل راه می روید، به دسته های آن تکیه ندهید و وزن خود را روی دسته ها نیدازید. کمرتان را صاف نگه دارید و به مقابل نگاه کنید .:: بازدید از این مطلب : 36
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 3 خرداد 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : هایپر جیم

شیب تردمیل از تلفیق دستگاه تردمیل و پلکان به وجود آمده است. با استفاده از این دستگاه کاربر می تواند تمرین خود را از سطح صاف شروع کند و کم کم شیب تردمیل را تا درجه های بالا افزایش دهد.این انواع تردمیل بر روی متغیر شیب بیشترین تمرکز را دارند و میزان کالری سوزی بیشتری در مقایسه با انواع دیگر آن دارند.

علاقه مندان به شیب تردمیل

مزیت تردمیل های با شیب تند

کالری سوزی

از آنجاییکه ورزش با این نوع تردمیل ها ماهیچه های بیشتری را درگیر میکند و میزان چربی سوزی بیشتر است و در نتیجه در مقایسه با تردمیل های معمولی در زمان کوتاهتری نتایج بهتری حاصل می شود.

مثلاٌ راه رفتن با درجه 25 درصد تا 3 برابر بیشتر از راه رفتن در با شیب صفر کالری می سوزاند که این میزان چشم گیری ست.

برنامه های تمرینی جذاب

این دستگاه دارای برنامه های تمرینی زیاد و متنوعی هستند که برای کاربر می تواند بسیار جذاب و کاربردی باشد. بیشتر انواع این تردمیل ها داری بربانه اندازه گیری میزان کالری هستند که برای انجام یک تمرین دقیق و وجدی برای کاهش وزن بسیار مفید است.

شیب کم فشار

این تردمیل ها دارای شیب بسیار کم فشار و نرم هستند و به مفاصل صدمه ای وارد نمی کنند.

اندازه کوچکتر

چون بر روی این دستگاه امکان دویدن وجود ندارد و باید تمرینات استقامتی انجام داد در نتیجه دارای ابعاد طولی کوچکتری هستند و فضای کمتری را اشغال می کنند.

معایب تردمیل های با شیب تند

طول کمتر تردمیل

از آنجایی که این دستگاه طول کمتری به نسبت تردمیل های معمولی دارند در نتیجه برای افراد بلند قد و کسانی که دارای گام های بلندی هستند مناسب نیست.:: بازدید از این مطلب : 27
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 3 خرداد 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : هایپر جیم

فعالیت و ورزش بیرون از خانه قطعاً برای کودکان بهتر و مناسب تر است و سبب می گردد تا علاوه بر اینکه به فعالیت بدنی بپردازند و انرژی خود را تخلیه کنند، در اجتماع حضور یابند و نحوه برخورد با دیگران را بیاموزند و با انجام بازی های گروهی، کار و فعالیت مشارکتی را نیز تجربه می کنند.

اصولاً انجام ورزش های تکراری و یکنواخت برای خود کودک هم خسته کننده است و ترجیح می دهند به بازی های گروهی و مختلف بپردازند، پس خوب است که والدین برای کودکان خود وقت بگذارند و ساعتی در روز را به آنها اختصاص دهند و با بردن بچه ها به پارک یا فضای سبز باعث رشد و تکامل کودکان خود شوند.

امروزه به دلیل سبک زندگی و ضیق وقت، زندگی آپارتمان نشینی و کم شدن امنیت امکان بیرون رفتن بچه ها و بازی در فضای آزاد برای آنها کمتر شده.بسیاری از کودکان کل روز را در خانه هستند و وقت خود را با انجام بازی های کامپیوتری و دیدن برنامه های تلویزیونی می گذرانند. که این امر اصلاً برای سلامت آنها خوب نیست و حتی باعث افزایش وزن و یا بروز برخی بیماری ها در کودکان گردیده است.

تردمیل و استفاده کودکان از آن

اوایل تردمیل تنها جهت مصارف پزشکی برای کودکان استفاده میشد،اما امروزه از تردمیل های مخصوص کودکان در منازل هم استفاده می شود.این وسیله برای کودکانی که شرایط بیرون رفتن از منزل را ندارند بسیار خوب است اما هنگام استفاده از آن باید حتما کسی مراقب باشد تا در صورت عدم تعادل به او کمک کند.

استفاده از تردمیل برای کودکان 6 یا 7 سال به بالا توصیه می شود که قدرت حرکتی خود را به طور کامل بدست آورده اند و توانایی حفظ تعادل را بر روی تردمیل دارند و برای بچه های کوچکتر مجاز نیست.

تردمیل کودکان نیز مانند بزرگسالان دارای 2 نوع موتور دار و بدون موتور است.اغلب تنظیم شیب در آنها به صورت دستی انجام می گیرد و توان آنها تا یک اسب بخار است.

بهتر است قبل از استفاده از تردمیل برای کودک با پزشک متخصص مشورت کنید تا از شرایط سلامتی کودک خود مطمئن شوید، همچنین در ابتدا باید سرعت و شیب دستگاه روی ساده ترین حالت باشد.اما به تدریج با آمادگی بدن کودک و حفظ تعادل او به طور کامل،می توان سرعت را اضافه کرد. توصیه می شود که کودکان از دویدن بر روی تردمیل خودداری کنند و تا حد امکان راه بروند.

تردمیل برای کودکانی که دچار چاقی هستند، ایده مناسبی ست اما باید زمان فعالیتشان را افزایش داد. برای کودکانی هم که با هدف انجام فعالیت ورزشی از تردمیل استفاده می کنند حدود نیم ساعت تمرین در روز کافی ست.:: بازدید از این مطلب : 32
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 3 خرداد 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : هایپر جیم

بهترین راه رسیدن به سلامتی و داشتن اندامی ایده آل ورزش کردن است، انجام ورزش برای همه افراد مفید می باشد،اما هر کس با توجه به شرایط جسمی و فیزیکی خود باید نوع و شدت آن را تعیین کند.

مشغله های زیاد زندگی سبب شده که بسیاری از مردم فرصت کافی برای ورزش کردن نداشته باشند.همین موضوع موجب افزایش تعداد افراد چاق و شیوع بیماری های قلبی-عروقی ، مفصلی و... در جامعه شده است.

به هر حال هر فرد باید سعی کند برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری ها، حداقل به مدت 20 دقیقه در روز ورزش کند. یکی از بهترین و سبک ترین فعالیتهای مورد علاقه بسیاری از مردم پیاده روی می باشد.اما بیرون رفتن از خانه و پیاده روی کردن برای بسیاری سخت و زمان بر است.

راه رفتن بر روی تردمیل جایگزین مناسبی برای پیاده روی در خارج خانه می باشد و همان مزایا را نیز دارد. با استفاده از تردمیل بدون اینکه مسافتی طی کنید می توانید راه بروید و بدوید.

ورزش کلید تندرستی-فواید استفاده از تردمیل

تردمیل ها دارای 2 نوع موتوردار و بدون موتور هستند.در نوع بدون موتور فرد با نیروی وزن و راه رفتن بر روی آن سبب به حرکت در آوردن صفحه تردمیل می شود.تردمیل های بدون موتور در مقایسه با موتور دارها ارزانترند و فضای کمتری نیز اشغال می کنند.البته فاقد امکانات نوع موتور دار می باشند.

مثلا در تردمیل های موتور دار شما می توانید سرعت و شیب تردمیل را به راحتی و با استفاده از صفحه نمایشگر آن تنظیم کنید و حتی با برنامه های مختلف تمرین کنید.البته هنگام خرید تردمیل با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید به قدرت موتور،میزان وزنی که می تواند تحمل کند،حداکثر شیب و حداکثر سرعت، مدت گارانتی و سایر امکانات آن توجه کنید.

در کشور آمریکا به خاطر افزایش مشکل چاقی و چربی خون در میان مردم تردمیل به یکی از اسباب ضروری زندگی در اکثر خانه ها تبدیل شده است، زیرا به نسبت زمان کمی که صرف استفاده از آن می کنید با سرعت زیادی موجب کاهش وزن می شود.

تردمیل یک ورزش بسیار مفید برای کاهش وزن و کالری سوزی ست اگر حدود یک ساعت با سرعت متوسط از تردمیل استفاده کنید می توانید حدود 700 کالری بسوزانید، که این میزان قابل توجهی می باشد. البته در کنار این کالری سوزی باید از یک رژیم غذایی مناسب نیز استفاده کنید تا به کاهش وزن مورد نظر خود برسید.

اگر تازه کار هستید بهتر است که ابتدا به صورت آهسته شروع کنید. تا بدن شما آمادگی لازم را پیدا کند، سپس آرام آرام به سرعت خود اضافه کنید مدت کوتاهی بدوید و بعد از آن دوباره راه بروید و همین روال را ادامه دهید. اگربرایتان مشکل است که کل برنامه تمرینی خود را در یک بازه زمانی از روز انجام دهید می توانید در چند نوبت ورزش کنید. مثلاٌ 15 دقیقه صبح ،20 دقیقه قبل از ناهار و 10 دقیقه قبل از شام از تردمیل استفاده کنید.با این روش ، به همان میزان که در یک زمان کالری سوزی می کنید کالری از دست خواهید داد و برای افراد مبیتدی قطعاٌ این روش سبکتر و ساده تر می باشد.

برای کسانی که می خواهند میزان چربی سوزی و کاهش وزن افزایش یابد به راحتی با افزایش شیب دستگاه و سرعت آن شدت تمرین زیاد می شود.البته برای افرادی که شرایط جسمی خاصی دارند قبل از شروع استفاده از تردمیل باید در این خصوص با پزشک خود مشورت نمایند.

استفاده از تردمیل برای همه افراد حتی کسانی که دچار افزایش وزن هم نیستند توصیه میگردد، زیرا موجب سلامتی و تناسب اندام می شود.

از آنجایی که ورزش با تردمیل ضربان قلب را افزایش می دهد ،میزان دریافت اکسیژن را بالا می برد و سبب پایین آمدن فشار خون میشود بسیار مورد توجه است.انجام ورزش موجب بهبود مشکل افسردگی در افراد است، استرس را کم می کند،همچنین تحقیقات نشان داده است برای کسانی که دچار مشکل بی خوابی هستند راه رفتن بر روی تردمیل سبب می شود تا شبها راحتتر بخوابند.

شما با توجه به شرایط زندگیتان می توانید تردمیل را در هر کجای خانه تان قرار دهید به این طریق علاوه بر ورزش کردن به شرایط خانه مسلط باشید، مثلاٌ تلویزیون تماشا کنید یا مراقب کودکتان باشید.حتی زمانی که هوا مناسب است ،می توان تردمیل را در حیاط خانه قرار داد و در حین ورزش کردن از هوای بیرون نیز بهره برد.

استفاده از تردمیل برای همه افراد به راحتی میسر است زیرا در هر ساعت از شبانه روز بدون درگیری با خطرات بیرون از منزل به راحتی می توان ورزش کرد ،همچنین در هر آب و هوایی چه گرم و چه سرد،چه باران و برف به تمرینات ادادمه داد.

تردمیل برای کسانی که دوست دارند به تنهایی و به دور از هیاهو به ورزش کردن بپردازند گزینه مناسبی ست.و این امکان را برای آنها فراهم می کند که با شرایط دلخواه خود ورزش کنند.

استفاده از تردمیل برای همه افراد به جز کسانی که دچار مشکلات مفاصل و استخوانند و یا آسیب دیدگی و ورم در ناحیه زانو دارند مناسب است،حتی اشخاص مبتلا به بیمار یهای قلبی نیز می توانند بر روی تردمیل پیاده روی کنند، البته براساس میزان شدت تعیین شده توسط پزشک.تردمیل برای باز توانی افرادی که دچار سکته شده اند نیز استفاده می شود.:: بازدید از این مطلب : 34
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 3 خرداد 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : هایپر جیم

بدون شک عضلات ما بدون اکسیژن قادر به انجام هیچ کاری نیستند. در فعالیت های ورزشی، بدن به اکسیژن بیشتری نیاز دارد. مقدار اکسیژنی که وارد بدن می شود، بسیار حائز اهمیت است. بنابراین باید تکنیک های صحیح نفس کشیدن بر روی تردمیل خانگی خود را بدانیم. تا زمانی که درست نفس نکشیم، انگار هیچ کاری را درست انجام نداده ایم. بخصوص در تمرینات هوازی، تامین اکسیژن کافی برای بدن بسیار ضروری است.

وقتی در یک باشگاه ورزشی هستید، مربی هر چند دقیقه یک بار فریاد می زند: نفست رو نگه ندار!!!

اگر خوب نفس نکشید، اکسیژن کافی به بافت ها نمی رسد؛ در نتیجه سطح انرژی بدن پایین می آید و ورزشکار زودتر احساس خستگی می کند. وقتی روی تردمیل ورزش می کنید، به جای مربی مدام به خودتان یاد آوری کنید، "نفست رو نگه ندار" . در هنگام ورزش به تکنیک تنفس خود دقت کنید تا نهایت استفاده ازسیستم هوازی را به دست بیاورید درست نفس کشیدن در زمینه تناسب اندام و ورزش یکی از مهم ترین موضوعات است.

روی تردمیل چگونه نفس بکشیم؟

تنفس صحیح به ورزشکار کمک می کند هر چه سریع تر به سطح مناسبی از آمادگی جسمانی دست پیدا کند، زیرا استقامت قلب، عضلات و دستگاه تنفسی را تقویت می کند.

ما درحالت عادی به یک طریق نفس کشیدن خاص خود عادت کرده ایم. کسانی هستند که هرگز به طور کامل نفس نمی کشند؛ یعنی ریه های خود را به حد کافی از اکسیژن پر نمی کنند.اغلب افراد، به تند و سطحی نفس کشیدن عادت دارند. این گونه نفس کشیدن حتی در زندگی روزمره هم بدن را دچار مشکل می کند. برای همه کاربران تردمیل ، یک تکنیک تنفسی مشترک وجود ندارد. بنابراین شما می بایست تکنیک تنفسی مختص به خود را بیابید.

معمولا نفس کشیدن متناوب به شما کمک می کند میزان اکسید نیتریک بدن خود را افزایش بدهید. اکسید نیتریک، همان گازی است که شریان ها را شل نگه داشته و سبب جاری شدن خون می شود. همین مسئله به حفظ فعالیت منظم کاربر کمک می کند. روش دیگر ، یک روش انقلابی برای دویدن هوشمندانه است؛ انگار که بر روی هوا می دوید. در این روش، 3 ثانیه هوا را به داخل ریه ها بکشید، آنگاه به سرعت در 2 ثانیه این هوا را بیرون بدهید. این روش تنفس در ابتدا نیاز به دقت و تمرکز دارد، ولی به مرور زمان به آن عادت می کنید. بهتر است هوا را از بینی به داخل بدهید و از دهان خارج کنید. اگر تنفس ریتمیک و به صورت منظم باشد، اکسیداسیون چربی ها سرعت پیدا می کند.

هرگز با دهان هوا را به داخل ندهید، چون حجم زیادی از هوا بدون فیلتر شدن وارد بدن می شود. بینی با فیلترهایی که دارد، هوای پاک سازی شده را به داخل بدن می فرستد. نفس کشیدن به وسیله دهان باعث خشکی گلو و حفره دهان می شود و این مسئله انرژی ورزشکار را از بین می برد. هرگاه در هنگام دویدن به نفس نفس افتادید، سرعت تردمیل خود را کاهش بدهید. قبل از ورزش مقداری آب بنوشید و در طول مدت تمرین نیز یک بطری آب در دسترس خود داشته باشید و هر چند دقیقه، آب بخورید.

این کار باعث می شود دمای بدن متعادل باقی بماند و دچار گرمازدگی و کم آبی نشوید. تنفس صحیح و درست ورزش کردن دوشادوش هم، به یک اندازه اهمیت دارند. نفس کشیدن به صورت ریتمیک و صحیح موجب می شود انتقال خون از قلب به رگ ها منظم تر و بهتر انجام بشود. البته فراموش نفرمایید؛ نوع هوایی که تنفس می کنید بسیار اهمیت دارد. به همین دلیل ورزش کردن در فضای خانه بسیار ایمن تر از محیط بیرون می باشد.

در هنگام راه رفتن یا دویدن بر روی تردمیل شکم خود را به داخل بدهید. بهتر است در حین کار با این دستگاه یک موزیک تند گوش بدهید و با ریتم موزیک گام بردارید. برای اینکه به مرحله چربی سوزی برسید، ورزش را تا 30 دقیقه ادامه بدهید. تا یک ساعت پس از ورزش از خوردن غذاهای پر کالری اجتناب کنید.:: بازدید از این مطلب : 42
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 3 خرداد 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : هایپر جیم

دستگاه تردمیل که یک وسیله ورزشی محبوب و پر طرفدار است دارای مزایای زیادی می باشد که ما در اینجا به طور خلاصه چند مورد از آنها را ذکر می کنیم.

مزایای تردمیل

1)ایجاد اندامی متناسب
2)حفظ سلامت بدن
3)بالا بردن کیفیت و بهبود سلامت وضعیت قلب و عروق
4)کالری سوزی و کمک به سرعت بخشی روند لاغری
5)بالا بردن استحکام عضلات و کاهش احتمال آسیب دیدن اندامها در حین کار و فعالیت
6)کمک به گردش خون بهتر بدن
7)انجام فعالیت و تمرین روزانه بدون توجه به شرایط جوی بیرون از خانه
8)امکان استفاده از برنامه های متنوع ورزشی و خسته نشدن از یک برنامه تکراری و روتین
9)صرفه جویی در هزینه ها و زمان
10)امکان استفاده از آن برای تمام اعضا خانواده:: بازدید از این مطلب : 41
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 27 ارديبهشت 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : هایپر جیم

استفاده از تردمیل به عنوان یک وسیله ورزشی به شدت رواج یافته است و مردم به دلیل آگاهی از مزایای زیادش مایل به استفاده از آن هستند. کمبود فرصت وخطرات و آسیب های ناشی از راه رفتن در بیرون از خانه، عمده دلایلی هستند که آنها را به استفاده از تردمیل راغب کرده است.البته افراد، اهداف مختلفی در استفاده از تردمیل دارند برخی به هدف کاهش وزن ورزش میکنند،عده ای برای سلامت سیستم قلبی و عروقی خود،عده ای دیگر برای آمادگی در مسابقات و برخی نیز جهت عضله سازی.

مهم نیست شما به خاطر چه هدفی ورزش می کنید بلکه مهم این است، که با استفاده صحیح از تردمیل و به کارگیری برنامه ای مشخص هدف خود را دنبال کنید.
از تردمیل اگر بطور صحیح و علمی استفاده شود می تواند بهترین وسیله برای یک ورزش امن و ایده آل باشد، اما در صورت استفاده نادرست به زانو و برخی از اندامهای شما آسیب می زند.

اشتباهات ورزش با تردمیل

برخی از اشتباهات رایج در زمان استفاده از تردمیل:

استفاده از تردمیل با پای برهنه و یا کفش نا مناسب:انتخاب کفش خوب در انجام یک ورزش حرفه ای و مفید تاثیر به سزایی دارد،در زمان خرید کفش برای راه رفتن و دویدن بر روی تردمیل باید دقت کنید تا علاوه بر نرمی و سبکی، کفش دارای لایه های اضافی برای ضربه گیری مناسب هم باشد.البته بیشتر تردمیل ها دارای قابلیت ضربه گیری خوبی برای کم کردن فشار و جلوگیری از آسیب به زانو ها هستند اما استفاده از این کفش ها کار شما را راحت تر می کند.

در هنگام ورزش به پای خود نگاه نکنید:برخی از افراد عادت دارند هنگام راه رفتن یا دویدن بر روی تردمیل به پاهای خود نگاه کنند و تصور میکنند این گونه تمرکز بهتری دارند، در صورتیکه بر عکس این قضیه وجود دارد و نگاه کردن به پاها سبب می شود که شما تعادل خود را از دست بدهید و موجب آسیب به مهره های گردن و حتی ایجاد گودی کمر و کمردرد می شود.در این حالت بدن شما برای ورزش کردن وضعیت طبیعی ندارد. هنگام دویدن بر روی تردمیل باید گردن شما مستقیم باشد و به سمت بالا و پایین متمایل نباشد هردو شانه در وضعیت یکسان و سینه رو به جلو باشد. این حالت، وضعیت مناسب دویدن شماست.

کوبیدن پاها زمان فرود:در هنگام استفاده از تردمیل ،باید سعی کنید تا وضعیت طبیعی بدن شما حفظ شود. و همانگونه که در راه رفتن معمولی گام بر می دارید به همان طریق عمل کنید و هنگام فرود از قسمت میانی و جلوی پا استفاده کنید نه پاشنه .کوبیدن پا بر روی دستگاه علاوه بر ایجاد عدم تعادل سبب فشار به زانو ها می گردد.


استفاده از یک برنامه تمرینی تکراری:استفاده از برنامه تمرینی تکرار سبب می شود تا بدن شما به مرور زمان به آن برنامه عادت کند و کالری سوزی به نسبت قبل کمتر شود و نتیجه دلخواه را بر روی بدن شما نداشته باشد. سعی کنید حداقل ماهی یک بار تغییری در ورزش کردن خود ایجاد کنید مثلا از وسیله های دیگر بدنسازی مثل الپتیکال یا دوچرخه ثابت استفاده کنید یا به پیاده روی خارج از خانه بروید.به این ترتیب از فشار طولانی بر روی عضلات یک ناحیه جلوگیری می شود.

برداشتن گامهای بلند:برداشتن گامهای بلند برای این که در زمان کوتاه تر مسافت طولانی تری را طی کنید روش مناسبی نیست و حتی موجب کم شدن کارایی ورزش شما می گردد.وقتی با گامهای بلندتر از حد معمول قدم بر می دارید مانند این است که بر روی دستگاه می جهید این امر انرژی زیادی از شما می گیرد و سبب می شود سریعتر احساس خستگی کنید و مجبور شوید زودتر ورزش را کنار بگذارید. همچنین این عمل احتمال مصدومیت شما را افزایش می دهد.بهتر است در هر ثانیه 3 قدم بردارید. در این حالت در وضعیت نرمال راه رفتن قرار دارید.

قوز کردن به سمت جلو:قوز کردن در هر حالتی برای بدن مضر است و موجب کمر درد و ایجاد قوز در آینده می شود، همچنین تعادل شما را در حین تمرین برهم می زند.سعی کنید بدن خود را محکم نگه دارید و به هیچ سمتی خم نشوید.اگر این عمل برای شما دشوار است پس باید سرعت دستگاه را کمتر کنید.

افراط کردن در ورزش:در انجام تمرینات خود افراط نکنید اگر بعد از تمرین احساس خستگی شدید یا ضعف عضلانی کردید یا دچار طپش قلب شدید. باید در نحوه تمرین کردن خود تجدید نظر کنید، تمرینات طولانی سبب خستگی و دلزدگی افراد می گردد، پس باید حتماٌ برنامه تمرینی مناسب بدن خود را انجام دهید.

به صورت خودکار تمرین می کنید:زمانی که شما یک برنامه تمرینی را مرتباٌ تکرار کنید دیگر اثر کافی را روی بدن شما ندارد،سعی کنید هر هفته قسمتی از تمرین خود را تغییر دهید مثلاٌ اگر قصد دارید این هفته مدت طولانی تری بدوید از سرعت زیاد پرهیز کنید.یا هفته ای که شدت تمرین را بالا می برید زمان را کوتاهتر کنید. به این ترتیب بدن شما با یک شرایط خاص سازگار نمی شود.شما با استفاده از وزنه مخصوص و بستن آن به پا یا با پوشیدن جلیقه وزنه ای می توانید مقاومت تمرین را بالا برده و کالری سوزی را افزایش دهید.:: بازدید از این مطلب : 60
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 27 ارديبهشت 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : هایپر جیم

خرید تردمیل و ورزش کردن بر روی آن اولین گزینه پیشنهادی برای کسانی ست که قصد کم کردن وزن و یا ورزش در خانه را دارند. تردمیل به عنوان ورزشی هوازی برای این امر بسیار مناسب محسوب می شود.اما یادگیری نحوه صحیح استفاده از آن نکته ایست که باید به صورت جدی به آن توجه شود تا علاوه بر رسیدن به نتیجه دلخواه، بتوانید از ورزش کردن به شکلی ایمن و مطمئن لذت ببرید.

در هنگام خرید تردمیل به وزنتان دقت داشته باشید:بیشتر کسانی که برای خرید تردمیل به فروشگاه های ورزشی مراجعه می کنند سعی دارند بر اساس بوجه ای که در نظر می گیرند تردمیل خود را انتخاب کنند. در صورتی که این نحوه انتخاب صحیح نیست، تردمیل دستگاهی ست که هنگام خرید باید حتماٌ به نکات فنی آن دقت داشت. از آنجایی که هر تردمیل کارایی های منحصر به فرد خود را دارد و برای افراد با شرایط فیزیکی مختلف ساخته شده است، پس باید در موقع انتخاب به شرایط فنی آن بیش از بودجه توجه کرد، مثلاٌ برای افرادی که وزن بالایی دارند باید تردمیلی با تحمل وزنهای بالاتر، مثلاٌ بیش از 110 کیلوگرم را انتخاب کرد تا کارایی و توانایی لازم را داشته باشد.

دانستنی هایی در مورد استفاده از تردمیل

به حداکثر سرعت تردمیل توجه کنید: تردمیل‌های مدیکال،یکی از انواع تردمیل‌ها هستند که به نسبت انواع دیگر تردمیل ها حساس تر گران قیمت ترند و اصولاٌ برای مصارف پزشکی و بازیابی توانایی افراد در بیمارستانها کلینیک‌های ورزشی و طبی مورد استفاده قرار می گیرند،چون این تردمیلها اصولاٌبرای توانبخشی مورد استفاده قرار می گیرند سرعت پایینی دارند.نوع دیگری از تردمیل ،نوع باشگاهی آنهاست که از بقیه انواع آنها سرعت و توان بالاتری دارند.تردمیل های خانگی نیز برای مصارف شخصی و خانگی مناسب می باشد و به نسبت تردمیل های باشگاهی از لحاظ قدرت و سرعت ضعیف تر هستند.

به کیفیت تردمیل توجه کنید: گاهی اوقات تردمیل های ارزان قیمت و با کیفیت پایین پس از مدتی دچارعدم تعادل و لرزش می شوند و استفاده از آنها در این حالت موجب فشار به مفاصل و زانو می گردد.

قرار دادن تردمیل در مکانی مناسب:سعی کنید اتاقی که تردمیل را در آن قرار می دهید دارای دمای مناسب و همچنین امکان تهویه باشد .همچنین قرار دادن دستگاه در جای تنگ و کنار لوازم برنده و نوک تیز مثل دکوریها و آباژور خطرناک است چون درصورت افتادن کاربر از روی آن موجب بروز حادثه می گردد .:: بازدید از این مطلب : 48
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 27 ارديبهشت 1395 | نظرات ()

 تردمیل خانگی | فروش تردمیل خانگی | خرید تردمیل خانگی| انواع تردمیل خانگی | فروش اقساطی تردمیل خانگی