نوشته شده توسط : هایپر جیم

دویدن و راه رفتن بر روی تردمیل با کاهش وزن رابطه مستقمی دارد. البته 4 کیلو وزن کم کردن در ماه، کمی سخت به نظر می رسد؛ اما غیر ممکن نیست. مهم ترین مسئله این است که به طور روزانه ورزش کنید و رژیم غذایی مناسبی داشته باشید. هرگاه بتوانید 3500 کالری در روز بسوزانید، 450 گرم چربی از دست می دهید. بنابراین برای 4 کیلو وزن کم کردن در طول ماه، می بایست بیش از 3500 کالری از دست بدهید.

قبل از شروع این برنامه وزن خود را اندازه بگیرید و در پایان ماه دوباره بر روی ترازو بروید تا ببینید برنامه شما تا چه اندازه کارساز بوده است. اینکار سبب ایجاد انگیزه و موفقیت بیشتر خواهد شد.

وقتی بر روی تردمیل کار انجام می دهید، میزان کالری سوزانده شده بدنتان بر روی مانیتور دستگاه ثبت خواهد شد؛ این کالری سوزانده شده را هر روز یاد داشت کنید. به کالری مواد غذایی را که میل می کنید، نیز توجه داشته باشید. برای کاهش وزن، باید حداقل 250 تا 500 کالری بیشتر از آنچه به دست می آورید، بسوزانید. مثلا اگر فردی 1750کالری به صورتع طبیعی می سوزاند باید 1500 کالری بخورد. اگر هم زمان با کاهش کالری، از تردمیل هم استفاده کنید، مطمئن باشید لاغر خواهید شد.

چگونه 4 کیلو با تردمیل در ماه وزن کم کنیم؟!

بدن هر انسانی برای برای زنده بودن، حتی در حالت خواب هم کالری می سوزاند. به این کالری سوزی در حالت استراحت کامل BMR بدن می گویند. در حالت عادی یک فرد 70 کیلویی در 8 ساعت خواب حدود 184 کالری می سوزاند. جالب است بدانید، تمرینات هوازی اگر به درستی انجام شوند، BMR بدن را افزایش می دهند؛ یعنی شما حتی در خواب هم چربی می سوزانید. افزایش توده عضلانی در بدن، می تواندBMR را تا 15 درصد بیشتر بکند.

برای 4 کیلو وزن کم کردن در ماه، باید حداقل 6 روز در هفته و در روز یک ساعت، بر روی تردمیل کار کنید . ورزش بر روی تردمیل، بسته به شدت تمرین باعث می شود بین 600 تا 800 کالری از دست بدهید. این عدد بسیار کمک کننده است. اگر به هر دلیلی نمی توانید در روز یک ساعت ورزش کنید، می توانید این زمان را به 2 قسمت 30 دقیقه ای تقسیم کنید. مثلا صبح 30 دقیقه و عصر 30 دقیقه تمرین انجام بدهید. هر چه بیشتر کالری بسوزانید، چربی بیشتری از دست خواهید داد. کم تحرکی هیچ کمکی به شما نخواهد کرد. ورزش های با وقفه در راه چربی سوزی کارسازتر از تمرینات بدون وقفه هستند. وقتی بر روی تردمیل می دوید، گاهی سرعت را تا آنجا که می توانید بالا ببرید و از نهایت توان خود بهره ببرید. 1 تا 3 دقیقه در این حالت باقی بمانید، سپس سرعت خود را کم کنید.

ورزش به تدریج آمادگی جسمانی شما را افزایش خواهد داد. وقتی آمادگی جسمانی بیشتری داشته باشید، قادر خواهید بود شدت تمرین را افزایش بدهید و کاهش وزن به طور تساعدی اتفاق ما افتد. حتی اگر به کاهش وزن تساعدی نرسید، با یک کیلو وزن کم کردن در هفته، طی چند ماه، اندام متناسب تری خواهید داشت.

در طول دوران کاهاش وزن هرگز ناامید نشوید؛ اگر یک بار رژیم خود را شکستید، می توانید با بیشتر ورزش کردن آن را جبران کنید. تردمیل برای کاهش وزن وسیله بسیار مناسبی است. شما با داشتن یک تردمیل خانگی، در هر زمان از شبانه روز که اراده کنید، می توانید به ورزش بپردازید. دیگر بدی آب و هوا، تاریکی، نبودن امنیت و ... مانع ورزش شما نخواهد شد.

بعضی از تردمیل ها مجهز به یک پایه مخصوص برای انجام حرکت دراز و نشست هستند. داراز و نشست در حالتی که پس از دویدن، هنوز بدنتان گرم هست، تاثیر فوق العاده ای دارد. حتی اگر این پایه مخصوص را هم ندارید با کمک وسایل دیگر سعی کنید در انتهای تمرین یا در فواصل تمرینات با وقفه، تا آنجا که می توانید، داراز و نشست بزنید. در زمان کمتر از 3 ماه، شکم شما به طور چشمگیری کوچک خواهد شد. هرگز برای ورزش کردن و داشتن اندامی متناسب و مهم تر از همه سلامت جسمی و روحی دیر نیست.:: بازدید از این مطلب : 49
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 9 خرداد 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : هایپر جیم

سرعت اغلب تردمیل ها تا 16 کیلومتر در ساعت قابل افزایش است و بعضی از آن ها تا 20 کیلومتر در ساعت را هم جواب می دهند؛ اما این سرعت ها برای افرادی که وزن بالایی دارند و یا تازه کار هستند، مناسب نیست. البته این وسیله برای کاهش وزن و شروع ورزش های هوازی دستگاه مناسبی محسوب می شود و دسترسی آسان به آن در تمام مدت شبانه روز، از مزیت های تردمیل خانگی است. با داشتن این دستگاه در منزل دیگر نمی توانید بهانه بیاورید، آب و هوا مناسب نیست، هوا تاریک است، امنیت وجود ندارد و....

20 دقیقه کار بر روی تردمیل به طور روزمره، وقت زیادی از شما نخواهد گرفت. این دستگاه عملکرد قلبی- عروقی و تنفسی بدن را بهبود می بخشد و باعث می شود در کنار یک رژیم غذایی مناسب به مرحله , و کاهش وزن برسید. دویدن در سطح نرم و صاف به نفع افراد چاق است، زیرا در این حالت فشار کمتری به مفاصل آن ها وارد می شود.

برنامه کار با تردمیل، برای افراد با اضافه وزن بالا

اگر بافت های بدن تحت فشار بیش از حد قرار بگیرند، ممکن است آسیب ببینند. دویدن بر روی سطح پوشش دار تردمیل به افراد چاق فرصت می دهد با فشار کمتری کار کنند؛ ضمن اینکه بر روی تردمیل 3 فاکتور سرعت، زمان و شیب نیز در اختیار کاربر می باشد و می تواند با استفاده از این 3 فاکتور و اطلاعات ارزشمندی که مانیتور دستگاه در مورد کالری سوزانده شده، مسافت طی شده و ضربان قلب به او می دهد، الگوی ورزشی مناسبی برای خود طراحی کند. همچنین تردمیل طریقه گام برداشتن افراد تازه کار را اصلاح می کند و امنیت بیشتری دارد.

برای اینکه کاهش وزن و سایز خود را متوجه بشوید می بایست حداقل 3 ماه به طور منظم بر روی این دستگاه کار کنید. اطلاعات کنسول تردمیل، برای شما بسیار مهم است؛ با استفاده از این اطلاعات می توانید شدت تمرینات را بالا ببرید. اگر در یک هفته اول، فقط با سرعت 4 کیلومتر در ساعت کار می کردید، در هفته دوم این سرعت را به 5 کیلومتر در ساعت برسانید. در این صورت خواهید دید در همان زمان ثابت کالری بیشتری سوزانده اید.

کم کردن وزن، باید یک هدف بلند مدت باشد. همان طور که شما طی مدت طولانی دچار اضافه وزن شدید، برای کاهش آن نیز باید زمان بگذارید. کاهش وزن یعنی افزایش کالری سوزانده شده؛ بنابراین شما باید با بالا بردن شدت تمرین، میزان کالری سوزی بدن خود را افزایش بدهید. این مسئله یا با افزایش سرعت و یا با افزایش زمان تمرین اتفاق می افتد. البته افزایش تدریجی هر 2 فاکتور زمان و سرعت بهترین گزینه برای افزایش شدت تمرین است. پس از مدتی برای ایجاد تنوع می توانید، گاهی شیب دستگاه را نیز بیشتر کنید. توجه داشته باشید راه رفتن بر روی شیب بالا مانند ورزش تپه نوردی فشار زیادی به زانو ها و سایر مفاصل پا و کمر وارد می کند. هرگز بر روی شیب زیاد با سرعت ندوید.

وقتی شما فقط داراز کشیده ایدو هیچ حرکتی ندارید، برای زنده بودن مقداری کالری از دست می دهید که به آن BMR گفته می شود. برای به دست آوردن عددBMR بدن خود؛ مردها وزن خود را در عدد10 ضرب کنند و بعد 2 برابر افزایش بدهند؛ عدد به دست آمده کالری است که برای زنده بودن می سوزانید. خانم ها وزن خود را در عدد 10 ضرب کنند و معادل وزن خود را به این عدد بیفزایند و BMR خود را به دست بیاورند. کالری که از خوردن غذاهای مختلف در طول شبانه روز کسب می کنید، چقدر است؟ با ایجاد یک تعادل منفی بین BMR خود و کالری به دست آمده، می توانید وزن کم کنید. وقتی روی تردمیل در حال ورزش هستید، کالری از دست رفته شما مشخص است. بنابراین با یک رژیم غذایی سبک امکان کاهش وزن فراهم می شود.

برای وزن کم کردن عجله نداشته باشید؛ تناسب اندام بخشی از زندگی شما است؛ سلامتی جسمانی و روحی نیز به همان اندازه و حتی بیشتر از آن اهمیت دارد.

قبل از شروع تمرین ورزشی، بدن خود را گرم کنید. ابتدا یک سری حرکات کششی بر روی قسمت های مختلف بدن انجام بدهید. سپس روی تردمیل بایستید و دستگاه را روشن کنید. سرعت دستگاه را بر روی 3 کیلومتر در ساعت بگذارید. 3 دقیقه در همین حالت راه بروید. سپس سرعت را به 5 کیلوتر در ساعت برسانید و 2 دقیقه، به تند راه رفتن ادامه بدهید. آنگاه دوباره سرعت را پایین بیاورید و 2 دقیقه دیگر در این حالت راه بروید. اگر سالم و جوان هستید، در همان جلسات اول می توانید گاهی با سرعت 7 کیلومتر در ساعت کار کنید و هر 5 دقیقه یک بار سرعت را تا عدد 4 پایین بیاورید. به این نوع تمرینات، تمرینات تناوبی یا اینتروال می گویند. ولی اگر سن شما بیش از 50 سال است یا سابقه آسیب دیدگی در کمر یا زانو دارید، برای رسیدن به این سرعت، باید آمادگی جسمانی خود را بالا ببرید و این کار بیش از یک ماه زمان می برد.

البته برای همه افراد نمی توان یک برنامه ورزشی یکسان ارائه داد. ولی به طور کلی افراد آسیب دیده، افراد مسن و کسانی که اضافه وزن بالایی دارند، می بایست تمرینات خود را با شدت کم شروع کنند.

به بدن خود گوش بدهید، بدن شما در مواقع لزوم به شما هشدار خواهد داد. در هنگام ورزش، دردهای زیاد واحساس کشیدگی بیش از حد را جدی بگیرید. در طول تمرین شما باید فقط به آستانه درد برسید. درد زیاد، هشداری است در مود اینکه یا شدت تمرین یا حرکات اشتباه هستند. هرگز بدون به پا داشتن کفش مناسب بر روی تردمیل نروید. در طول تمرین یک بطری آب در دسترس داشته باشید و هراز گاهی آب بنوشید تا دمای بدنتان متعادل باقی بماند. اگر احساس سرگیجه و سیاه رفتن چشم پیدا کردید، ابتدا سرعت تردمیل را کم کرده و بعد آن را متوقف کنید. پس از اتمام تمرین برای برگشت به حالت عادی، بدن را با حرکات کششی سرد نمایید.:: بازدید از این مطلب : 36
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 9 خرداد 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : هایپر جیم

وقتی شخصی بر روی تردمیل می دود، 3 فاکتور سرعت، زمان و شیب را تحت کنترل خود دارد. ضمن اینکه می تواند همه مراحل دویدن را ثبت کند و تمرین خود را با جلسات قبل، مورد مقایسه قرار بدهد. اما تفاوت دویدن بر روی زمین با دویدن با تردمیل ، در این است که شما بر روی تردمیل امکان تغییر مسیر و کم کردن نا گهانی سرعت را ندارید . البته سرعت بر روی تردمیل نیز با فشار یک دکمه کم و زیاد می شود؛ اما وقتی بر روی زمین می دوید، به محض اینکه بدن تان خسته بشود، سرعت کاهش می یابد. پس روی تردمیل شما باید به جای بدن خود تصمیم بگیرید و عمل کنید.

بسیاری از افراد به دلیل ترس از آسیب دیدگی زانو از دویدن بر روی تردمیل، خودداری می کنند. ولی این ترس منطقی نیست. درست مانند کسانی که به دلیل مهارت نداشتن درراندن اتومبیل، از رانندگی وحشت دارند. بنابراین اگر مهارت های لازم برای استفاده از این دستگاه را کسب کنید؛ تردمیل هیچ آسیبی به بدن شما نمی رساند و می توانید با آن از فواید ورزش هوازی و ایروبیک بهرمند بشوید.

دویدن از جمله ورزش هایی است که فشار زیادی بر مفاصل بدن، به خصوص زانوها و مچ پا وارد می کند. اگر دچار اضافه وزن زیاد، ساییدگی غضروف یا آرتوروز هستید، می بایست در انجام این ورزش احتیاط کنید. حتی افراد سالم هم نباید در شروع ورزش، تمرین را با شدت بالا آغاز کنند.

چند نکته در مورد دویدن بر روی تردمیل

اغلب کسانی که بر روی تردمیل یا سایر وسایل بدنسازی کار می کنند، مراقب رطوبت بدن، گرما و تعرق خود نیستند و این مسئله ممکن است موجب گرمازدگی و افت فشار در آنان بشود. هرگاه تصمیم دارید بر روی تردمیل بدوید ابتدا بدن خود را با یک سری حرکات کششی پویا و راه رفتن آرام بر روی این دستگاه گرم کنید. در طی زمان ورزش، یک بطری آب در دسترس خود داشته باشید و هر چند دقیقه آب بنوشید. این کار دمای بدن شما را متعادل نگه می دارد و باعث می شود اکسیژن تازه به بافت ها برسد.

هرگز با پای برهنه و یا بدون به پا داشتن کفش ورزشی مناسب، بر روی تردمیل نروید. همواره گیره ایمنی دستگاه را که باعث اندازه گیری ضربان قلب شما می شود، به خود متصل کنید. اگر در حین دویدن سرگیجه یا سیاهی رفتن چشم، حس کردید، دستگاه را متوقف کرده و از آن پایین بیایید. هیچ گاه، به یک باره تمرین با سرعت بالا را قطع نکنید. پس از اتمام ورزش با راه رفتن آرام بر روی دستگاه و حرکات کششی پویا بدن را سرد کنید.

روی تردمیل به درستی گام بردارید؛ قدم های شما نباید خیلی بلند یا خیلی کوتاه باشند. تا وقتی هنوز تعادل خود را به دست نیاورده اید دسته های دستگاه را بگیرید، اما در هنگام دویدن می بایست دسته ها را رها کنید. اگر نمی توانید بدون گرفتن دسته ها بدوید، اندازه سرعت شما اشتباه است.

با پاشنه بروی دستگاه ندوید؛ در هنگام شروع هر گام سینه پا باید بر روی سطح تسمه قرار بگیرد. مرکز ثقل بدن خود را پیدا کنید و برای جلوگیری از نیروی مخالف بر مچ و زانو ها، روی فرود پاها متمرکز بشوید و خیلی جلوتر از بدن خود پاهایتان را فرود نیاورید.

گاهی سرعت و شیب دستگاه را تغییر بدهید تا تمرینات تان از یکنواختی خارج بشود. از دویدن طولانی بر روی شیب های بالا اجتناب کنید. فقط 5 دقیقه می توانید بر روی شیب بالاتر از 6 درصد بدوید؛ در غیر این صورت فشار زیادی بر مفاصل زانو و کمر وارد می شود. البته راه رفتن آرام بر روی شیب زیاد، تمرین قدرتی محسوب می شود و برای افراد سالم مانعی ندارد. تازه کارها وقتی می خواهند ورزش بر روی تردمیل را شروع کنند، باید مواظب حفظ تعادل خود باشند و با تمرینات کم شدت پیش بروند و به تدریج بر شدت تمرینات خود بیفزایند.

وقتی بر روی تردمیل کار می کنید به دمای اتاق توجه داشته باشید. بهتر است دمای اتاق کمی خنک باشد، چون در حین کار، دمای بدن شما بالا می رود و دچار شوک گرمایی می شوید. سعی کنید در یا پنجره را باز بگذارید تا اکسیژن تازه واردا اتاق بشود.

کاربرد اشتباه تردمیل باعث دلزدگی و خستگی منفی می شود. حتما یک برنامه مناسب برای خود داشته باشید و طبق برنامه پیش بروید. هرچه بیشتر با این وسیله کار کنید، آمادگی جسمانیتان افزایش پیدا می کند و عملکرد قلب- عروقی بدن بهبود خوادهد یافت . این ورزش به نفع سیستم تنفسی شما نیز هست؛ چون کار با تردمیل یک ورزش هوازی محسوب می شود.:: بازدید از این مطلب : 59
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 9 خرداد 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : هایپر جیم

بعضی افراد وقتی می خواهند با دستگاه های هوازی مثل تردمیل کار بکنند، نگران هستند که این نوع ورزش عضلات آن ها را تخریب بکند. بدن همواره در حال شکستن و ساختن پروتئین است و این فرایند، گردش پروتئین نام دارد. بدن انسان مدام در وضعیت ساختن و تجزیه به سر می برد که به آن چرخه آنابولیک و کاتابولیک می گویند. اگر نیاز به کاهش وزن ندارید و فقط می خواهید بدنی سفت و عضلانی داشته باشید، باید این چرخه را متعادل نگهدارید. بدن حتی در هنگام خواب نیز در حالت کاتابولیک، یعنی تجزیه فرو می رود. اینکه فکر کنید تمرینات هوازی باعث از دست دادن عضلات می شود اشتباه بزرگی است.

اگر علاقمند به کاهش وزن هستید، می بایست ورزش هوازی را حدود 45 دقیقه با شدت تناوبی ادامه بدهید تا به مرحله چربی سوزی و تجزیه برسید. این تمرین باید حداقل 5 روز در هفته تکرار بشود. البته داشتن یک رژیم غذایی مناسب برای کاهش وزن، امری ضروری است؛ زیرا بدن باید بیش از آنچه کالری به دست می آورد کالری از دست بدهد تا کاهش وزن اتفاق بیفتد.

آیا کار با تردمیل عضلات را از بین می برد؟

دویدن یا تند راه رفتن بر روی تردمیل ، عمل دم و بازدم ریه ها را افزایش می دهد. حالا بدن مجبور است این اکسیژن تازه را انتقال بدهد؛ این عملکرد ریوی احتیاج به هموگلوبین بیشتر دارد. در نتیجه هموگلوبین بیشتری تولید می شود تا اکسیژن را به سمت بافت های عضلانی ببرد. ضمن این انتقال گردش خون سریع تر می شود و رگ ها حجم بیشتری می یابند. همراه با حمل و انتقال اکسیژن مواد مغذی نیز به بافت ها می رسد و مواد زائد نیز دفع می شوند؛ در نتیجه عضلات ترمیم شده و بهبود می یابند.

این شبکه گسترده در تمام بدن گسترش دارد و به آن سیستم قلبی- عروقی می گویند. بنا بر آنچه گفته شد، کار با دستگاه تردمیل، مسیر گردش خون را توسعه می دهد و با سوخت رسانی به بافت های بدن منجر به رشد عضلات می شود. همچنین موجب افزایش متابولیسم بدن نیز خواهد شد. شما در صورتی ممکن است عضله از دست بدهید که به اندازه کافی پروتئین دریافت نکرده باشید؛ زیرا پروتئین تنها ماده مغذی برای تولید عضله شناخته شده است. اگر می خواهید با وجود کار با تردمیل بدن خود را در حالت آنابولیک نگهدارید، غذاهای حاوی پروتئین بخورید.

کمبود کربوهیدارت بدن نیز سبب از دست رفتن عضله خواهد شد. اغلب افراد برای کاهش وزن رژیم های غذایی می گیرند که کربوهیدارت در آن رژیم ها وجود ندارد، یا بسیار کم است؛ این کار کاملا اشتباه می باشد. برای از بین بردن چربی های اضافه نباید ناگهان مقدار کربوهیدرات دریافتی را به طور چشمگیری کاهش بدهیم. اگر بدن کالری کافی برای رشد و حمایت عضلات بدن را به دست نیاورد، عضلات تخریب می شوند. گرسنگی متابولیسم بدن را کاهش می دهد. در حالت گرسنگی ، بدن بافت عضلانی را برای تامین انرژی مورد نیاز خود می سوزاند. زمانی که فعالیت ورزشی شدید انجام می دهید، احتمال سوختن عضلات بیشتر می شود. برای دور ماندن از این وضعیت نباید اجازه بدهید بدن به حالت گرسنگی برسد.

فشار تمرین می بایست با میزان پروتئین و کربوهیدرات دریافتی بدن متناسب باشد. دویدن بر روی تردمیل و انجام فعالیت هوازی، می تواند چربی های انباشته شده بدن را کاهش بدهد و رشد عضلات را سریع تر کند. برای رسیدن به این هدف باید یک برنامه ورزشی صحیح و منظم داشته باشید. اگر دو برنامه ورزشی متفاوت، هوازی و بدن سازی دارید، اول تمرینات هوازی را انجام بدهید و بعد به سراغ تمرینات بدنسازی بروید. قبل از کار با تردمیل حتما بدن خود را گرم کرده و پس از اتمام ورزش بدن را سرد کنید. بهتر است تمرینات بدنسازی و هوازی در دو جلسه جداگانه انجام بشوند. یعنی یک روز روی تردمیل هوازی کار کنید و روز بعد به تمرینات بدنسازی خود بپردازید.

البته این کار برای زمانی است که هدف شما کاهش وزن نباشد. برای کاهش وزن تمرینات هوازی بسیار مناسب تر هستند و توصیه می کنیم ابتدا وزن خود را به اندازه مطلوب برسانید و بعد تمرینات بدنسازی را در کنار تمرینات هوازی ادامه بدهید.اگر می خواهید قدرت بدنی خود را بالا ببرید، بهتر است در هنگام ورزش های هوازی نیز از وزنه استفاده کنید.:: بازدید از این مطلب : 82
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 5 خرداد 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : هایپر جیم

برای کالری سوزی و کاهش وزن، تمرینات ورزشی موثر ضروری ترین بخش برنامه است. ورزش های هوازی اگر به درستی و به موقع انجام بشوند با تاثیر به سزایی که بر عملکرد قلبی-عروقی بدن دارند، تمرینات موثری محسوب می شوند.

دویدن یا راه رفتن بر روی تردمیل، یک ورزش هوازی بسیار خوب است که باعث قوی شدن ماهیچه های بدن و سوزاندن کالری اضافه می شود. کار با تردمیل یک نوع ورزش ایروبیک نیز به حساب می آید؛ چون ورزش ایروبیک به فعالیتی گفته می شود که در مدت زمان طولانی، یک سری حرکات ریتمیک را به صورت مکرر انجام می دهند. شما می توانید با گوش دادن به موزیک تند ورزشی بر روی تردمیل، به طور ریتمیک گام بردارید و از فواید ورزش ایروبیک بهرمند بشوید. با کار بر روی تردمیل می توانید با یک ساعت ورزش بیش از 600 کالری بسوزانید. راه رفتن بر روی این دستگاه، سبب تقویت و اصلاح عضلات پا، ران ها و باسن می شود. بسیاری از خانم ها در این مناطق بدن توده های چربی زائد دارند.

کالری سوزی با تردمیل

هرگاه یک ساعت در طول روز، ورزش صحیح هوازی انجام بدهید؛ تا دو هفته تاثیر آن را بر بدن خود حس خواهید کرد. ضمن اینکه، دویدن بر روی این دستگاه قلب و ششها رانیز قوی می کند و باعث کوچک شدن شکم می شود. اگر می خواهید هنگام ورزش با تردمیل زمان را حس نکنید، می توانید تلوزیون ببینید تا سرگرم بشوید.

حتی اگر فقط روی تردمیل راه بروید؛ مانند یک پیاده روی ساده، می توانید 360 کالری از دست بدهید. سعی کنید هنگام راه رفتن بر روی تردمیل شیب دستگاه 2 درصد باشد تا پیاده روی در فضای بیرون برای شما شبیه سازی بشود. با ادامه دادن همین ورزش ساده به طور روزمره می توانید شکم و ران های خود را کوچک کنید. گاهی برای تنوع شیب دستگاه خود را افزایش بدهید تا تپه نوردی و راه رفتن سربالایی، را نیز تجربه کرده باشید.

در صورتی که به طور منظم ورزش می کنید و نتیجه نمی گیرید، باید بعضی اشتباهات را تصیح کنید. اول اینکه شدت تمرین شما میزان چربی را که در مقابل کربوهیدرات می سوزانید را تعیین می کند.هرچه تمرینات شدیدتر باشد، کربوهیدرات بیشتری از دست می رود و هرچه تمرین هوازی یکنواخت تر باشد، چربی بیستر می سوزد. بعضی از مواد غذایی مانند شکلات از ترکیب کربوهیدرات و چربی تشکیل یافته است؛ اما کاهو چربی ندارد. بنابراین باید بدانید بر اساس تمرینی که انجام می دهید، مواد غذایی با سرعت های مختلفی تجزیه می شوند.

دوم اینکه، میزان عرق کردن شما در هنگام ورزش بر روی تردمیل به یک سری عوامل خارجی مربوط است. به طور کلی عرق کردن افراد با هم متفاوت است. معمولا فرادی که سالم تر و متناسب تر هستند، در ورزش بیشتر عرق می کنند؛ چون بدن آن ها برای خنک کردن کارآیی بالاتری دارد. ولی این یک قاعده کلی نیست و عرق کردن زیاد نشانه وزن از دست دادن نمی باشد. شما در هنگام عرق کردن، آب از دست می دهید. کسانی که زیاد عرق می کنند، باید آب بیشتری بنوشند تا آب از دست رفته جبران بشود.

سعی کنید در هنگام دویدن یا راه رفتن تند بر روی تردمیل، یک بطری آب در دسترس خود داشته باشید و هر چند دقیقه آب بخورید. این کار علاوه بر اینکه دمای بدن شما را متعادل نگه می دارد، سبب می شود به همراه آب اکسیژن تازه به بافت برسد. همین اکسیژن، سوخت وساز بدن را افزایش می دهد و انرژی بیشتری آزاد می شود.

اکثر تردمیل های امروزی یک صفحه مانیتور دیجیتال دارند که سرعت، کالری سوزانده شده، مسافت طی شده، زمان و شیب دستگاه را به کاربر نشان می دهد. این اطلاعات برای داشتن یک الگوی ورزشی مناسب بسیار مفید است.

برای رسیدن به مرحله چربی سوزی، می بایست تمرینات شما، هوازی باشد. فعالیت های هوازی، تمریناتی هستند که در مدت زمان طولانی با شدت متوسط انجام می شوند. بنابراین سعی کنید در هر جلسه تمرین، مدت زمان فعالیت شما، کمتر از 45 دقیقه نباشد. برای این 45 دقیقه به شکل های مختلف می توان برنامه ریزی کرد. می توانید در 3 بخش 15 دقیقه ای کار کنید و در فواصل بین این زمان ها دراز و نشست یا طناط بزنید. زیرا اصل تنوع تمرین و انجام تمرینات با وقفه به افزایش کالری سوزی بدن کمک می کند.

هیچ گاه با شکم گرسنه بر روی تردمیل نروید. حداقل 2 ساعت قبل از شروع ورزش یک غذای سبک بخورید. بهترین حالت برای ورزش کردن این است که نه گرسنه و نه سیر باشید. این کار باعث می شود تا 24 ساعت بعد از یک تمرین خوب چربی سوزی در بدن شما ادامه داشته باشد. بهتر است 30 دقیقه قبل از شروع تمرین یک عدد میوه یا مقداری ماست بخورید.

اگر رژیم خود را شکستید یا کمی وزن اضافه کردید، نا امید نشوید؛ شما همیشه این فرصت را دارید که از نو شروع کنید. ورزش، چه با کاهش وزن همراه باشد وچه نباشد، به سلامتی شما کمک خواهد کرد. پس همین که شروع به دویدن یا راه رفتن می کنید، یک کار خوب برای بدن خود انجام داده اید. ورزش علاوه بر تناسب اندام شما را از افسردگی نجات می دهد، سبب جوانی و شادابی پوست می شود و از شما در برابر بسیاری از بیماریها محافظت می کند. حداقل 5 روز در هفته و در هر جلسه بیش از 30 دقیقه بر روی تردمیل خود بدوید و راه بروید، بی شک پس از سه ماه تاثیرات آن را به وضوح، در بدن خود مشاهده خواهید کرد.:: بازدید از این مطلب : 50
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 5 خرداد 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : هایپر جیم

استفاده از تمرینات تناوبی (اینتروال) برای کاهش وزن شما، تنها زمانی میسر است که نحوه صحیح انجام آن را بدانید و در بازه زمانی مناسب تمرین کنید.

بکار بردن تردمیل برای انجام ورزش تناوبی در کاهش وزن بسیار تاثیر گذار است و با استفاده از برنامه ها و گراف هایی که دارد شما را جهت رسیدن به کاهش وزن سریع تر راهنمایی می کند.

انجام تمرینات تناوبی با استفاده از تردمیل سبب می شود بدن شما هم چربی و هم قند بسوزاند، البته میزان هر یک از آنها بستگی به شدت و زمان انجام آن دارد.

کاهش وزن با انجام تمرینات تناوبی

ورزش کردن با شدت پایین بر ذخایر چربی ها اثر گذاشته و آنها را از بین می برد، در حالیکه اگر با شدت بالا تمرین کنید بیشتر ذخایر قندی بدنتان (گلیکوژن) از بین میرود.بنابراین بسیاری از مردم تصور می کنند ورزش های هوازی با شدت کمتر برای کاهش وزن مناسب تر است،اما همیشه این گونه نیست.

به عنوان مثال اگر فرض کنیم شما با استفاده از تردمیل به انجام یک تمرین تناوبی با شدت کمتر و زمان طولانی تر بپردازید، حدود 200 کالری می سوزانید که در واقع 100 کالری از آن مربوط به ذخایر چربی بدنتان می باشد.

اما در تمرینی دیگر که با استفاده از تردمیل با شدت بالاتر انجام می دهید، اگر در یک جلسه 400 کالری بسوزانید حدود 150 کالری مربوط به چربی های بدنتان می باشد و در نتیجه نسبت به نوع اول در کل، میزان چربی سوزی بیشتر صورت می گیرد.

در نتیجه انجام تمرینات تناوبی در زمان کوتاه تر با شدت بیشتر نسبت به تمرینات تناوبی طولانی تر با شدت کمتر چربی بیشتری می سوزاند.

هر صحبتی در خصوص کاهش وزن اگر با یک رژیم غذایی مناسب همراه نباشد بی تاثیر خواهد ماند.استفاده از برخی مواد غذایی تمام تمرینات ورزشی شما را بدون نتیجه باقی می گذارد.این مواد شامل فروکتوزها و تمام مواد فرآوری شده قندی می باشد که منبع اصلی کالری محسوب می شوند.

در واقع عامل اصلی چاقی و ابتلا به بیماری دیابت در افراد، استفاده از قندهای فرآوری شده و کربوهیدرات ها می باشد که سطح انسولین را در بدن بالا برده و موجب افزایش وزن می گردد.

طبق تحقیقات مصرف حدود 25 گرم فروکتوز در روز برای افراد معمولی و کمتر از15 گرم برای افراد چاق و مبتلایان به فشار خون و بیماران قلبی کافی می باشد و بیشتر از آن مجاز نیست.

استفاده از غذاهای ارگانیک و انجام ورزشهای تناوبی جهت جلوگیری از ابتلا به بیماری قند خون به همگان توصیه می گردد.:: بازدید از این مطلب : 47
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 5 خرداد 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : هایپر جیم

امکان آب کردن چربی های شکم ظرف مدت 6 هفته وجود دارد. البته شما باید در این باره با صبر و حوصله بسیار رفتار کنید و تمام تمرینات و نکات ذکر شده در این مطلب را به درستی انجام دهید.ممکن است در ابتدا این کار برایتان سخت و دشوار به نظر برسد، اما با رعایت آن به مدت چند روز، طوری به این برنامه عادت می کنید که حتی بعد از 6 هفته نیز علاقه ای به کنار گذاشتن آن ندارید و مایل به ادامه و حفظ آن در زندگیتان هستید.

بیشتر کسانی که با معضل چاقی در ناحیه شکم خود روبرو هستند، تصور می کنند برای آب کردن چربی های این ناحیه باید حرکات ورزشی مربوط به شکم و پهلو را انجام دهند، اما این تصور درست نیست. برای لاغری شکم بیشتر باید ورزش های هوازی نظیر دویدن یا پیاده روی بر روی تردمیل، استفاده از دوچرخه ثابت یا الپتیکال را مدنظر قرار داد تا ورزش های شکمی.زیرا از این طریق زودتر به نتیجه دلخواه خود میرسید.
انجام ورزش‌های شکم نیز در کنار ورزشهای هوازی به روند لاغری فرد کمک میکند اما به تنهایی کافی نیست.

آب کردن شکم در 6 هفته

برای از بین بردن چربی در ناحیه شکم باید به انجام این برنامه پایبند باشید.

رژیم غذایی

اولین مرحله در کاهش وزن پیروی از یک رژیم غذایی مناسب است، منظور از رژیم غذایی این نیست که چیزی نخورید یا به قدری به خودتان فشار آورید که بعد از مدتی توان ادامه دادن آن را نداشته باشید.چون در این برنامه 6 هفته ای ورزش نیز وجود دارد نیازی نیست که در مورد رژیم غذایی خیلی به خودتان سخت بگیرید.در طول این مدت باید به رژیم غذایی زیر عمل کنید:

خوردن غذاهای چرب و سرخ کردنی، مواد قندی و غذاهای حاوی شیرین کننده های مصنوعی مثل شکلات، آبنات و... را کنار بگذارید. غذاهایی که دارای نشاسته و کربوهیدرات هستند مانند نان،برنج، ماکارونی و... را تا حد ممکن کم کنید.خوردن آب را تا جایی که می توانید به رژیم غذایی خود اضافه کرده و سعی کنید دربیشتر مواقع میوه و سبزی بخورید تا از گرسنگی کاذب جلوگیری کند.

انجام ورزش هوازی

انجام ورزش‌های هوازی علاوه بر تاثیر مثبتی که بر روی سلامتی بدن از جمله دستگاه قلبی عروقی دارد. سبب افزایش سوخت و ساز بدن و درنتیجه لاغری افراد خصوصاً در ناحیه شکم می شود.برای لاغری در بازه زمانی 6 هفته ای شما باید هر روز یا حداقل 5 روز در هفته به مدت 1 ساعت ورزش های هوازی انجام دهید.اگر مبتدی هستید و روزی 1 ساعت برای شما مشکل است می توانید در چند نوبت از روز این تمرینات را انجام دهید تا به روزی یک ساعت برسید.شما می توانید از دویدن یا پیاده روی تند بر روی تردمیل،استفاده ازدوچرخه ثابت و اسکی فضایی برای تمرینات هوازی خود بهره ببرید.

انجام تمرینات شکمی

پس از انجام ورزش های هوازی با استفاده از تردمیل یا دوچرخه ثابت، نوبت به انجام ورزش های مربوط به ناحیه شکم است، هدف ما از انجام این ورزش ها فرم دادن به عضلات این قسمت می باشد.زمانیکه چربی های ناحیه شکم با استفاده از ورزشهای هوازی آب می شود، سپس نوبت آن می رسد که با انجام ورزش های شکم فرم زیبا به عضلات خود بدهیم.برای این منظور باید حداقل هفته ای 4 بار تمرینات شکمی نظیر دراز ونشست، پادوچرخه و... انجام دهید.

با عمل کردن به برنامه ترکیبی (ورزشی- رژیمی) فوق در مدت 6 هفته و شاید زودتر به نتایج چشم گیری در زمینه آب کردن چربی های شکم خود دست می یابید.که علاوه بر بحث زیبایی اندام در بهبود سلامت فرد و جلوگیری از ابتلا به امراض قلبی، بیماری دیابت ، سرطان و... مفید است.:: بازدید از این مطلب : 54
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 5 خرداد 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : هایپر جیم

وقتی با تردمیل شروع به کاهش وزن می کنید، می توانید شکمتان را نیز کوچک کنید و کمر باریک تری نیز داشته باشید. این طور نیست که دویدن خود به خود چربی شکم را بسوزاند. دویدن مانند هر ورزش دیگری در سوزاندن کالری وکاهش وزن موثر است. اما با دویدن صحیح بر روی تردمیل می توانید این کاهش وزن را در ناحیه شکم خود متمرکز کنید.

تا امروز بسیاری از نظریه ها در مورد لاغری موضعی با شکست مواجه شدند. وقتی در حال انجام تمرینی برای لاغری هستید، ماهیچه و عضلات درگیر سوخت مورد نیاز را از نزدیک ترین سلول چربی دریافت نمی کنند؛ بلکه همه چربی های بدن تحت تاثیر گلیسیرین و اسیدهای امینه قرار می گیرند تا از طریق جریان خون سلول های مورد نیاز را دریافت کنند.

دویدن یک ورزش هوازی و قلب- عروقی است. در حین این ورزش تنفس عمیق تر و بیشتر می شود، اما وقتی روی تردمیل می دوید 3 فاکتور سرعت، شیب و زمان در اختیار شما قرار دارد. با افزایش هر کدام از این 3 فاکتور شانس کاهش وزن بیشتر می شود. ضمن اینکه اغلب تردمیل ها یک صفحه نمایش دیجیتال دارند که زمان، مسافت طی شده، سرعت، ضربان قلب و مقدار کالری از دست رفته را به کابر نشان می دهد. بنابراین ورزشکار می تواند با استفاده از این اطلاعات یک الگوی ورزشی مناسب برای خود طراحی کند.

از تاثیر ورزش دراز و نشست در کنار دویدن بر روی تردمیل غافل نشوید. به همین علت بعضی از تردمیل ها مجهز به پایه دراز ونشست هستند. درست وقتی تمرین با تردمیل به پایان رسید، در حالیکه هنوز بدنتان گرم است، تا آنجا که می توانید دراز و نشست انجام بدهید. این کار تاثیر تردمیل بر عضلات شکم را چند برابر می کند. البته به روش دیگری هم می توانید عمل کنید. در سه مرحله 15 دقیقه ای با تردمیل کار کنید و در فواصل بین این زمان ها دراز و نشست بزنید. با این کار یک تمرین با وقفه انجام دادید.

چگونه با تردمیل شکمی صاف و تخت داشته باشیم؟

تمرین با وقفه های کوتاه باعث می شود کالری بیشتر بسوزانید. اگر در کنار تردمیل دوچرخه ثابت هم دارید، می توانید در زمان وقفه انداختن بین تمرین با دوچرخه ثابت کار کنید.

تمرینات را طوری تنظیم کنید که ضربان قلبتان به 80 درصد حداکثر ظرفیت خود برسد. در این حالت 4 دقیقه کار کنید و بعد سرعت را کمی پایین بیاورید. قبل از ورزش مقداری آب بنوشید و در حین تمرین نیز یک بطری آب در دسترس داشته باشید و هر چند دقیقه آب بخورید. با این روش دمای بدن متعادل باقی می ماند و دچار گرمازدگی نمی شوید.

هرگز بدون کفش مناسب بر روی تردمیل نروید. این کار به عضلات پای شما آسیب می رساند. تغذیه مناسب را نیز فراموش نکنید.پس از ورزش تا یک ساعت از خوردن غذاهای پر کالری بپرهیزید. در این زمان بهتر است میوه و سبزیجاتی بخورید که رنگ سبز تیره دارند.

این نوع سبزیجات حاوی کلاژن می باشند و کلاژن علاوه اینکه برای با سازی پوست بسیار خوب است به باز سازی غضروف ها و مفاصل کمک می کند. تعادل بین کالری دریافتی و کالری سوزانده شده سبب می شود وزن شما ثابت باقی بماند. اما اگر بیشتر از آنچه کالری به دست می آورید، کالری از دست بدهید، چربی های زائد بدن از بین می روند.

عضلات شکمی از سه لایه تشکیل شده اند. عمیق ترین لایه مانند یک کمر بند عمل می کند و به بدن ثبات می دهد. این لایه در بازدم نقش مهمی دارد. لایه میانی باعث خم شدن ستون فقرات به سمت جلو می شود. لایه سطحی عضلات مایل خارجی و داخلی هستند که تنه به وسیله این لایه می تواند بچرخد. ما باید طوری ورزش کنیم که هر سه لایه تحت فشار و حرکت قرار بگیرند. ولی بخاطر داشته باشید کنترل این لایه ها که بسیار فرم پذیر هستند تا حدود زیادی به خود شما بستگی. در هنگام ورزش و حتی حالت عادی، سعی کنید شکم خود را به داخل بدهید.

بدن خانم ها نسبت به آقایان چربی بیشتری جمع می کند و افزایش چربی شکمی در خانم ها باعث ترشح هورمون مردانه می شود که این مسئله عوارض زیادی مانند نازایی و رویش موهای زائد به همراه دارد . وقتی روی تردمیل راه می روید، به دسته های آن تکیه ندهید و وزن خود را روی دسته ها نیدازید. کمرتان را صاف نگه دارید و به مقابل نگاه کنید .:: بازدید از این مطلب : 48
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 3 خرداد 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : هایپر جیم

شیب تردمیل از تلفیق دستگاه تردمیل و پلکان به وجود آمده است. با استفاده از این دستگاه کاربر می تواند تمرین خود را از سطح صاف شروع کند و کم کم شیب تردمیل را تا درجه های بالا افزایش دهد.این انواع تردمیل بر روی متغیر شیب بیشترین تمرکز را دارند و میزان کالری سوزی بیشتری در مقایسه با انواع دیگر آن دارند.

علاقه مندان به شیب تردمیل

مزیت تردمیل های با شیب تند

کالری سوزی

از آنجاییکه ورزش با این نوع تردمیل ها ماهیچه های بیشتری را درگیر میکند و میزان چربی سوزی بیشتر است و در نتیجه در مقایسه با تردمیل های معمولی در زمان کوتاهتری نتایج بهتری حاصل می شود.

مثلاٌ راه رفتن با درجه 25 درصد تا 3 برابر بیشتر از راه رفتن در با شیب صفر کالری می سوزاند که این میزان چشم گیری ست.

برنامه های تمرینی جذاب

این دستگاه دارای برنامه های تمرینی زیاد و متنوعی هستند که برای کاربر می تواند بسیار جذاب و کاربردی باشد. بیشتر انواع این تردمیل ها داری بربانه اندازه گیری میزان کالری هستند که برای انجام یک تمرین دقیق و وجدی برای کاهش وزن بسیار مفید است.

شیب کم فشار

این تردمیل ها دارای شیب بسیار کم فشار و نرم هستند و به مفاصل صدمه ای وارد نمی کنند.

اندازه کوچکتر

چون بر روی این دستگاه امکان دویدن وجود ندارد و باید تمرینات استقامتی انجام داد در نتیجه دارای ابعاد طولی کوچکتری هستند و فضای کمتری را اشغال می کنند.

معایب تردمیل های با شیب تند

طول کمتر تردمیل

از آنجایی که این دستگاه طول کمتری به نسبت تردمیل های معمولی دارند در نتیجه برای افراد بلند قد و کسانی که دارای گام های بلندی هستند مناسب نیست.:: بازدید از این مطلب : 45
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 3 خرداد 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : هایپر جیم

فعالیت و ورزش بیرون از خانه قطعاً برای کودکان بهتر و مناسب تر است و سبب می گردد تا علاوه بر اینکه به فعالیت بدنی بپردازند و انرژی خود را تخلیه کنند، در اجتماع حضور یابند و نحوه برخورد با دیگران را بیاموزند و با انجام بازی های گروهی، کار و فعالیت مشارکتی را نیز تجربه می کنند.

اصولاً انجام ورزش های تکراری و یکنواخت برای خود کودک هم خسته کننده است و ترجیح می دهند به بازی های گروهی و مختلف بپردازند، پس خوب است که والدین برای کودکان خود وقت بگذارند و ساعتی در روز را به آنها اختصاص دهند و با بردن بچه ها به پارک یا فضای سبز باعث رشد و تکامل کودکان خود شوند.

امروزه به دلیل سبک زندگی و ضیق وقت، زندگی آپارتمان نشینی و کم شدن امنیت امکان بیرون رفتن بچه ها و بازی در فضای آزاد برای آنها کمتر شده.بسیاری از کودکان کل روز را در خانه هستند و وقت خود را با انجام بازی های کامپیوتری و دیدن برنامه های تلویزیونی می گذرانند. که این امر اصلاً برای سلامت آنها خوب نیست و حتی باعث افزایش وزن و یا بروز برخی بیماری ها در کودکان گردیده است.

تردمیل و استفاده کودکان از آن

اوایل تردمیل تنها جهت مصارف پزشکی برای کودکان استفاده میشد،اما امروزه از تردمیل های مخصوص کودکان در منازل هم استفاده می شود.این وسیله برای کودکانی که شرایط بیرون رفتن از منزل را ندارند بسیار خوب است اما هنگام استفاده از آن باید حتما کسی مراقب باشد تا در صورت عدم تعادل به او کمک کند.

استفاده از تردمیل برای کودکان 6 یا 7 سال به بالا توصیه می شود که قدرت حرکتی خود را به طور کامل بدست آورده اند و توانایی حفظ تعادل را بر روی تردمیل دارند و برای بچه های کوچکتر مجاز نیست.

تردمیل کودکان نیز مانند بزرگسالان دارای 2 نوع موتور دار و بدون موتور است.اغلب تنظیم شیب در آنها به صورت دستی انجام می گیرد و توان آنها تا یک اسب بخار است.

بهتر است قبل از استفاده از تردمیل برای کودک با پزشک متخصص مشورت کنید تا از شرایط سلامتی کودک خود مطمئن شوید، همچنین در ابتدا باید سرعت و شیب دستگاه روی ساده ترین حالت باشد.اما به تدریج با آمادگی بدن کودک و حفظ تعادل او به طور کامل،می توان سرعت را اضافه کرد. توصیه می شود که کودکان از دویدن بر روی تردمیل خودداری کنند و تا حد امکان راه بروند.

تردمیل برای کودکانی که دچار چاقی هستند، ایده مناسبی ست اما باید زمان فعالیتشان را افزایش داد. برای کودکانی هم که با هدف انجام فعالیت ورزشی از تردمیل استفاده می کنند حدود نیم ساعت تمرین در روز کافی ست.:: بازدید از این مطلب : 56
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 3 خرداد 1395 | نظرات ()

 تردمیل خانگی | فروش تردمیل خانگی | خرید تردمیل خانگی| انواع تردمیل خانگی | فروش اقساطی تردمیل خانگی