نوشته شده توسط : هایپر جیم

با توجه به تغییر شرایط آب و هوایی از جمله سرد و گرم شدن آن و همچنین آلودگی در بیشتر شهرها، بسیاری از افراد ترجیح می دهند به جای ورزش و پیاده روی در بیرون از منزل از تردمیل یا سایر وسایل ورزشی خانگی استفاده کنند. به این ترتیب تمام افراد خانواده می توانند کنارهم باشند و شاید حتی با ورزش کردن فردی در منزل سایر اعضاء نیز به ورزش کردن ترغیب شوند.

دویدن بر روی تردمیل با دویدن بر روی زمین متفاوت است، چون در هنگام دویدن معمولی تنظیم سرعت در هر زمان دست خود فرد است اما در تردمیل اجازه تغییر سرعت در هر لحظه وجود ندارد.همچنین با استفاده از تردمیل شما می توانید اطلاعاتی در خصوص شرایط بدنی خود در حین دویدن و نوع و شدت تمرین را مشاهده کنید،این اطلاعات شامل تعداد ضربان قلب، تنفس، سرعت فرد در هنگام دویدن و مسافت طی شده است که شخص می تواند جهت بررسی و مقایسه شریط بدنی خود در هر دوره از آن استفاده کند.

عده ای عقیده دارند که استفاده از تردمیل سبب آسیب دیدگی و زانو درد می شود، اما باید توجه داشت که این نکته اصلاٌ درست نیست در واقع باید گفت نه تنها تردمیل بلکه دویدن و راه رفتن بر روی زمین با سرعت زیاد هم، چون جزء ورزش های با فشار بالا هستند برای افرادی که دچار آرتروز، سایدگی مفاصل و غضروفها، مشکلات در نواحی ستون فقرات، زانو های پرانتزی و همچنین کسانی که تحت عمل های دیسک کمر و تعویض مفاصل قرار گرفته اند و افرادی که به طور مکرر دچار پیچ خوردگی پا می شوند مضر است. به جز این اشخاص تمام افراد می توانند با رعایت نکات ایمنی و استفاده از کفش مناسب از تردمیل استفاده کرده و از مزایای ورزش کردن با آن بهره مند شوند.

12 نکته مهم برای دویدن روی تردمیل

چند نکته مهم برای دویدن بر روی تردمیل

*همیشه هنگام پیاده روی یا دویدن بر روی تردمیل از کفش مناسب استفاده کنید، هیچگاه با پای برهنه بر روی تردمیل ورزش نکنید زیرا سبب آسیب دیدگی و سوختگی پاهای شما می شود.

*هنگام شروع و پایان حرکت بر روی تردمیل با سرعت آهسته راه بروید تا بدن شما آمادگی لازم را پیدا کند.

*هر زمانیکه در حین تمرین احساس ضعف یا سرگیجه کردید سریعاٌ تمرین را متوقف کنید تا از آسیب رسیدن به بدن شما جلوگیری شود .

*همیشه گیره ایمنی دستگاه را به خود وصل کنید.

*برای گرم کردن بدن در ابتدای تمرین و سرد کردن آن در انتها حتما راه رفتن با سرعت کم را انتخاب کنید.

*نگاه داشتن دستگیره تردمیل در حین دویدن سبب عدم تعادل و آسیب شما می شود، پس هرگز هنگام دویدن دستگیره را نگه ندارید.اگر دویدن بدون نگه داشتن دستگیره برای شما مشکل است باید سرعت حرکت خود را کم کنید.

*هیچوقت به طور ناگهانی از دستگاه پایین نیایید،صبر کنید تا دستگاه کاملاٌ توقف کند.

*در حین تمرین ، پس از مدتی برنامه شیب و سرعت دستگاه را تغییر دهید تا بدن شما به یکنواختی یک تمرین عادت نکند در غیراین صورت نتیجه دلخواه خود را نمی گیرید.

*همیشه بر روی سینه پا فرود کنید نه پاشنه.

*همواره سعی کنید بر روی دستگاه با قدم های یکنواخت حرکت کنید کوتاه و بلند کردن قدم ها حفظ تعادل و تمرکز شما را دچار مشکل می کند.

*در تردمیل حرکت به سمت عقب است، اما جهت حرکت پاهای شما رو به جلو میباشد، بنابراین همیشه باید برای حفظ تعادل، ناحیه فرود پاهایتان بر روی دستگاه در مرکز ثقل بدنتان باشد وپاهایتان را خیلی جلوتر یا عقب تر از بدن قرار ندهید.

*هرگز به مدت طولانی بر روی شیب بالاتر از 6 دستگاه ندوید، همیشه بعد از نهایتاٌ 5 دقیقه شیب دستگاه را کمتر کنید. زیرا دویدن بر روی شیب تند به مدت طولانی به کمر و زانوها آسیب میرساند.اما اگر با سرعت پایین بر روی شیب زیاد ورزش کنید برای شما مشکلی ایجاد نمی شود.

خطرات تردمیل

-برای افراد مبتدی وکسانی که به ورزش کردن بر روی تردمیل عادت ندارند.همچنین افرادی که دائماٌ دچار سرگیجه می شوند و تعادل بدن خود را ندارند استفاده از تردمیل مشکل می باشد. زیرا تسمه تردمیل دائماٌ در حال حرکت است و بر خلاف پیاده روی حفظ تعادل بر روی این دستگاه برای افراد مذکور دشوار تر است و هنگام ورزش روی تردمیل ممکن است از روی آن بیفتند و دچار آسیب دیدگی شوند پس این افراد باید هنگام استفاده بسیار مراقب باشند و با احتیاط ورزش کنند.

-کسانی که با استفاده از تردمیل پیاده روی و ورزش می‌کنند،چون در بیرون از خانه و فضای آزاد نیستند کمتر مراقب گرما و میزان تعریق و رطوبت بدن خود هستند، در نتیجه بی توجهی به این موارد می تواند موجب بروز شوک و افت فشار خون در بدن فرد شود. پس هنگام استفاده از تردمیل جهت جلوگیری از این موارد باید مراقب وضعیت دما و شرایط فیزیکی بدن خود باشید.

-در هنگام استفاده از تردمیل باید علاوه بر پوشیدن لباس نخی مناسب که تهویه پوستی از طریق آن قابل انجام باشد. به دمای اتاق و میزان اکسیژن موجود در آن هم توجه کنید چون کمبود اکسیژن در فضا و تمرین شدید در آن صدمات جبران ناپذیری به بدن وارد می کند.

-زیاده روی در انجام هر ورزشی سبب آسیب به بدن و دلزدگی فرد می شود پس در انجام هیچ کاری زیاده روی نکنید،بهتر است برای ورزش کردن با تردمیل هم یک برنامه مناسب داشته باشید.

-اگر در هنگام دویدن یا راه رفتن بر روی تردمیل شیب یا سرعت دستگاه مناسب شرایط بدنی شما نباشد، سبب بروز اختلالات قلبی و خون رسانی می شود. هرگز بدون تمرین یا گرم کردن بدن، دستگاه را در وضیت دشوار قرار ندهید.:: بازدید از این مطلب : 79
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 20 ارديبهشت 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : هایپر جیم

استفاده از تردمیل برای همه افراد به جز کسانی که مشکلاتی در مفاصل و استخوانهای پای خود دارند مجاز است.دویدن و پیاده روی از ورزش های پر فشار محسوب می شوند، به همین خاطر برای برخی از افراد که دارای مفاصل متورم یا خشک و آسیب دیده هستند مناسب نیست.

به گفته برخی از پزشکان،استفاده از تردمیل حتی می تواند برای بهبود و درمان بعضی از بیماری ها مفید هم باشد ، مثلا بیماریهای قلبی( البته با مشورت پزشک و داشتن برنامه ای مناسب با وضعیت جسمانی فرد)، همچنین جهت بازیابی توانایی در افرادی که دچار سکته مغزی و ضعف عضلانی هستند مورد استفاده می باشد.

با داشتن تردمیل در هر زمانی از شبانه روز به راحتی می توان ورزش کرد، بدون تجربه کردن مخاطراتی که در فضای بیرون از منزل ممکن است برای افراد پیش آید.

کسانی که مبتدی هستند و عادت به کار با تردمیل ندارند و همچنین اشخاصی که معمولاٌ دچار سرگیجه و عدم تعادل می شوند باید زمان استفاده از تردمیل بسیار دقت کنند تا زمین نخورند .معمولا حفظ تعادل در پیاده روی بر روی زمین راحتتر است چون سرعت فرد و توقف ناگهانی دست خود شخص است، اما چون تسمه تردمیل دائما در حرکت است و امکان تغییر سرعت در هر لحظه وجود ندارد پس در صورت عدم دقت ممکن است آسیب دیدگی ایجاد شود.

فواید و مضرات تردمیل

ورزشکارانی که برای تمرین از تردمیل استفاده می‌کنند،چون در هوای آزاد نیستند،توجه زیادی به مسئله میزان دما و رطوبت نمی کنند وهمچنین و مراقب میزان عرق کردنشان نیستند ، همین امر سبب بروز گرمازدگی یا پایین آمدن فشار خون می گردد و موجب آسیب به بدن می شود و حتی ممکن است سبب عدم تعادل و افتادن شخص شود. هنگام ورزش در محیط بسته سعی کنید به دمای اتاق و حتی میزان اکسیژن موجود توجه کنید حدالامکان پنجره را برای رد و بدل شدن هوا باز کنید چون کمبود اکسیژن ممکن است به قلب آسیب رساند.

همچنین در هنگام ورزش از لباس نخی مناسب استفاده کنید که زیاد بلند و دست و پا گیر نباشد(مثلا تاپ و شلوارک برای ورزش بر روی تردمیل مناسب است.)

استفاده بیش از حد از هر وسیله ورزشی و افراط در آن علاوه بر سبب بروز مشکلات جسمی موجب دلزگی و بی میلی در ادامه تمرینات می شود.پس با برنامه ریزی صحیح ورزش کنید و در انجام آن افراط نکنید.همچنین قدم هایی که بر روی تردمیل بر می دارید باید با حرکت تسمه آن هماهنگی داشته باشد تا زانوی شما دچار آسیب نشود.

برای استفاده از تردمیل سعی کنید تا از فشار پایین شروع کنید اینگونه بدن شما کم کم به شرایط مختلف ورزشی عادت میکند.مثلاٌ اگر تازه کار هستید با سرعت بالا یا شیب شدید دستگاه ورزش نکنید.عدم توجه به این نکته موجب آسیب سیستم قلبی عروقی می شود و حفظ تعادل را برای شما سخت می کند.

فواید تردمیل

دلیل اصلی که مردم به استفاده از تردمیل رو می آورند راحتی در استفاده از آن می باشد، با استفاده از تردمیل شما می توانید در هر ساعتی از روز و هر شرایط آب و هوایی حتی در روزهای برفی و بارانی بدون توجه به وضعیت موجود ورزش کنید.همچنین برای افرادی که دچار کمبود وقت هستند و فرصت ورزش در باشگاه یا بیرون از منزل را ندارند استفاده از تردمیل گزینه مناسبی می باشد.

برخی ترجیح می دهند که در محیط آرام و خلوت خانه و به دور از هیاهو بیرون تمرین کنند یا در حین ورزش کردن برنامه مورد علاقه خود را از تلویزیون تماشا کنند یا به موسیقی دلخواه خود گوش دهند به این ترتیب در وقت نیز صرفه جویی می کنید!

ورزش با تردمیل نیاز به آمادگی زیادی پیش از آن ندارد تنها با چند دقیقه راه رفتن آهسته بر روی تردمیل بدن شما گرم و آماده پیاده روی تند یا دویدن می شود.

امروزه به دلیل پیشرفت زیاد تکنولوژی و تغییر و تحول اساسی در ساختار تردمیل ها استفاده از آن بسیار رایج شده است و وسیله ای ایمن و جذاب برای ورزش می باشد. برنامه های متنوع دویدن و پیاده روی با سرعت و شیب های مختلف این امکان را برای کاربر فراهم می کند تا به انجام تمرین های ورزشی متنوع بپردازد.

تردمیل های مدرن با داشتن صفحه نمایشگر و کنترل ضربان قلب، ورزش شما را به یک تمرین علمی و مفید برای بدنتان تبدیل می کند.برخی از تردمیل ها با در نظر گرفتن ضربان قلب شما می توانند سرعت تمرین شما را کم و زیاد کنند تا به سیستم قلب و عروق شما آسیب وارد نشود.همچنین تردمیل ها قابلیت ضربه گیری دارند که از آسیب رسیدن به پا و زانوها جلوگیری میکنند.پس دویدن بر روی تردمیل در مقایسه با فضای بیرون فشار کمتری بر بدن دارد.

مضرات تردمیل

با وجود اینکه استفاده از تردمیل تا حدودی فشار ناشی از دویدن را بر زانوها کم می کند اما در کل چون دویدن و پیاده روی از ورزش های پر فشار محسوب می شوند، استنفاده نادرست و طولانی مدت از تردمیل می تواند سبب آسیب دیدن زانو ها گردد. زانو بیشترین نقطه ای از بدن است که وزن آن را تحمل می کند و فشار طولانی مدت سبب بروز ساییدگی در مفاصل آن می شود و درد و مشکلاتی در ناحیه حرکتی ایجاد می کند.

از مشکلات دیگری که در استفاده نادرست در کار با تردمیل ممکن است ایجاد شود، آسیب دیدن اندام های تحتانی بدن خصوصاٌ در قسمت ران ها و ساق پا می باشد.این نواحی از بدن به دلیل اینکه در استفاده از تردمیل بسیار درگیر می باشند سریعاٌ تحت تاثیر قرار می گیرند همچنین در تردمیل به علت اینکه خستگی بدن کمتر از راه رفتن بر روی زمین است ممکن است فرد با شدت بیشتری ورزش کند و در نتیجه موجب آسیب قرار گیرد.پس هنگام استفاده به این نکته نیز توجه کنید وبه اعداد نمایش داده شده در مانیتور دستگاه که مربوط به مسافت طی شده وضربان قلب و... می باشد توجه کنید.

اگر از تردمیل های شیب دار استفاه کنید اما نحوه استفاده صحیح از آن را ندانید می تواند موجب آسیب دیدگی مفاصل زانو ،لگن و مچ پا شود. هیچگاه به مدت طولانی بر روی شیب تند دستگاه ندوید و حتما برای جلوگیری از آسیب دیدگی از نوع تلفیقی راه رفتن و دویدن استفاده کنید.برخی از افراد برای رسیدن به نتیجه دلخواه خود ، در شدت تمرین و شیب دستگاه زیاده روی می کنند غافل از اینکه این امر موجب آسیب دیدن اندام ها می شود.

اگر از آن دسته از افرادی هستید که در حین دویدن با تردمیل عادت به گرفتن دستگیره های آن دارید سعی کنید این عادتان را کنار بگذارید زیرا گرفتن دستگیره ها باعث می شود تا از شدت ورزش شما کاسته شود و در نتیجه سوزاندن کالری و چربی سوزی دربدن کاهش یابد،و چون شما کمتر خسته می شود از شدت هوازی بودن ورزش نیز کم میکند.شکل هنجار و طبیعی بدن را در حین ورزش کردن از بین می برد و احتمال کشیده شدن عضلات در این وضعیت بیشتر می شود گرفتن دستگیره ها در حین دویدن همچنین می تواند توانایی شناخت موقعیت بدنی در فرد را کاهش دهد.:: بازدید از این مطلب : 72
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 20 ارديبهشت 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : هایپر جیم

این روزها استفاده از تردمیل بسیار متداول شده است. چون دویدن بر روی این دستگاه قابل دسترسی و راحت تر از دویدن در خارج منزل است. برای دویدن در بیرون منزل شما باید زمان مناسبی را در نظر بگیرید و اگر شرایط آب و هوایی اجازه داد بروید و بدوید. اما تردمیل خانگی همیشه در منزل شماست. محدودیت زمان و شرایط جوی از بین می رود. ضمن اینکه دویدن در محیط خارج با خطرات احتمالی همراه است. شما هر وقت از شبانه روز که اراده کنید بر روی تردمیل خود می روید و ورزش می کنید.

روش صحیح استفاده از تردمیل

بعضی از افراد با کار بر روی این دستگاه به دنبال کاهش وزن هستند و بعضی دیگر می خواهند سیستم قلبی- عروقی و عضلات بدن خود را تقویت کنند.

به هر حال با هر هدفی که ورزش می کنید، باید نحوه درست ورزش کردن را بدانید. زیرا حرکات اشتباه در هر ورزشی و با هر دستگاهی می تواند به عضلات و مفاصل بدن آسیب برساند.

حتما در هنگام دویدن و ورزش با تردمیل کفش و لباس مناسب به پا داشته باشید. هیچگاه بدون کفش بر روی این وسیله ندوید.

هرگز گرم کردن قبل از ورزش و سرد کردن پس از آن را فراموش نکنید.

ابتدای تمرین به مدت 5 دقیقه با سرعت 3 کیلومتر در ساعت راه بروید. سپس سرعت را به 7 کیلومتر در ساعت برسانید و یک دقیقه در این حالت بدوید. سپس سرعت را تا 4 کیلومتر در ساعت کاهش بدهید. 3 دقیقه با همین سرعت راه بروید. اگر اهل عرق کردن باشید، عرق ملایمی بر روی پوستتان می نشیند و این یعنی بدن شما گرم شده و می توانید طبق برنامه پیش بروید.

گرم نکردن قبل از کار با تردمیل در سرعت های زیاد موجب کشیدگی تاندون ها و عضلات پا می شود.

اگر مشکل زانو ندارید 2 درجه به تردمیل خود شیب بدهید. با اینکار شرایط راه رفتن و دویدن در فضای بیرون را برای خود شبیه سازی می کنید.

در هنگام راه رفتن یا دویدن بر روی تردمیل حواستان باشد یک نوار پهن در زیر پای شما در حال حرکت است. نباید اجازه بدهید پاهایتان تحت تاثیر حرکت این تسمه به عقب کشیده شود چون این کشیدگی به تاندون ها، رباط ها، عضلات پا، مفاصل لگن و کمر آسیب می رساند. باهر گام باید سعی کنید تسمه کف تردمیل را به عقب هل بدهید. درست مانند وقتی بر روی زمین راه می روید. وقتی روی زمین قدم برمی دارید این پاهای شما است که به زمین نیرو وارد می کند و شما را به جلو می راند. روی تردمیل هم باید به همین صورت عمل کنید. شما به تسمه نیرو وارد کنید و نگذارید حرکت آن شما را به عقب بکشد.

اگر سرعت چرخش نوار یا همان دستگاه بیش از توان دویدن شما باشد امکان برداشتن گام های اشتباه بیشتر می شود. بنابراین در جلسات اول با سرعت کم پیش بروید و کم کم سرعت را افزایش بدهید.

سعی نکنید قدم های بلند بردارید. قدم های بلند ایجاد کشیدگی می کند. گام برداشتن درست روی تردمیل، به این صورت است که قدم های کوتاه اما با تکرار بردارید.

به دستهای خود تکیه ندهید. روی تردمیل مانند دویدن روی زمین باید دست ها رها باشند و هماهنگ با حرکت پا به جلو و عقب بروند.:: بازدید از این مطلب : 81
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 20 ارديبهشت 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : هایپر جیم

تردمیل، وسیله ورزشی پر طرفداری است. اما ضمن استفاده از این وسیله یا هر دستگاه ورزشی دیگری باید نکاتی را رعایت کنید که هرگز از کار با آن دستگاه پشیمان نشوید. انجام این تمهیدات وقت زیادی از شما نمی گیرد، اما خیلی به نفع تان است.

 نکات ایمنی در هنگام ورزش با تردمیل

ابتدا با چگونگی عملکرد و کنترل دستگاه آشنا بشوید.

از فروشنده یا مربی اطلاعات کافی کسب کنید. محل دکمه خاموش و روشن ، تنظیم شیب، و در صورت وجود توقف اضطراری رابدانید.

محل ایمنی دستگاه را پیدا کنید و آن را مورد استفاده قرار بدهید.معمولا این دکمه در وسط صفحه قرار دارد.

با سرعت مناسب بدوید. قبل از ایستادن روی دستگاه برنامه کنترل دستی را در حالت فعال بگذارید. ابتدا با سرعت 3 تا 5 کیلومتر ورزش خود را شروع کنید.

در شروع کار دسته ها را بگیرید. وقتی به حرکت تسمه زیر پایتان عادت کردید دسته ها را ول کنید و دست ها را با حرکات پا هماهنگ سازید. درست مثل راه رفتن معمولی.

سرعت را ناگهان بالا نبرید تا تعادلتان به هم نخورد. در هنگام افزایش سرعت، یک در جه یک درجه بالا بروید و با هر درجه چند گام بردارید تا ریتم راه رفتنتان با دستگاه هماهنگ شود.

حتما قبل از شروع ورزش بدن خود را گرم کنید و با برنامه پیش بروید.

وقتی با کار بر روی دستگاه عادت کردید، تمرینات اینتروال را آغاز کنید. یعنی چند دقیقه سرعت خود را بالا ببرید و بعد استراحت پویا داشته باشید. با سرعت کم راه بروید. در هنگام ورزش یک بطری آب و حوله دم دست خود بگذارید و هر چند دقیقه یک بار آب بنوشید وعرقتان را خشک کنید تا دچار گرمازدگی و کم آبی بدن نشوید.

در حین ورزش دم و بازدم عمیق داشته باشید. بافت ها به اکسیژن تازه نیاز دارند. در غیر این صورت پس از ورزش دچار گرفتگی، کوفتگی و اسپاسم خواهید شد.:: بازدید از این مطلب : 112
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 20 ارديبهشت 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : هایپر جیم

اگر بر روی تردمیل خود با سرعت در حال دویدن هستید و عرق زیادی بر پوست بدنتان نشسته است، این بدان معنی نیست که چربی یا کالری زیادی از دست داده اید. معمولا اغلب تردمیل ها بر روی صفحه مانیتور خود مقدار کالری سوزانده شده را نشان می دهند.

از دست دادن کالری به سرعت، مدت زمان ورزش و شیب دستگاه که یک مقاومت محسوب می شود، بستگی دارد. همیشه غلبه بر یک مقاومت انرژی بیشتری از بدن می گیرد. بنابراین گاهی شیب دستگاه را تغییر بدهید تا نیروی بدنتان به چالش کشیده شود.

آیا عرق کردن روی تردمیل نشانه کاهش وزن است؟

به هرحال آنچه شما در حین عرق کردن بر روی دستگاه تردمیل از دست می دهید، فقط آب بدنتان است. به همین متخصصین ورزش توصیه می کنند حتما در زمان ورزش آب کافی بنوشید.

از دست رفتن آب بدن موجب پایین آمدن سطح الکترولیت بدن می شود. در نتیجه اکسیژن کافی به بافت ها و عضلات نمی رسد. به همین خاطر بعد از ورزش احساس کوفتگی، گرفتگی عضلات و درد شدید می کنید.

البته عرق ریختن دمای بدن را پایین آورده و پوست را مرطوب نگه می دارد، در نتیجه عکس العمل خوبی محسوب می شود. اما باید در حین کار با تردمیل در زمان هایی که سرعتتان کم تر می شود حتما آب بنوشید تا مقدار آب از دست رفته جبران بشود.

اگر هم جز افرادی هستید که تعرق کمی دارند اصلا نگران نباشید. چون فقط آب از دست نمی دهید و این هیچ ربطی به کالری سوزاندن ندارد. به طور کلی به عرق کردن فکر نکنید و تمرکزتان را بر روی شدت و زمان تمرین بگذارید.

هر چه بیشتر ورزش کنید تعرق بدنتان متعادل تر می شود.

هرگز برای لاغر شدن گن های سفت وچیزهایی نظیر آن نپوشید. چون این پوشش اشتباه از جریان خون در بدن جلوگیری می کند و به شما آسیب می رساند.:: بازدید از این مطلب : 114
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 18 ارديبهشت 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : هایپر جیم

تردمیل یکی از بهترین دستگاه ها برای ورزش هوازی و چربی سوزی است. تردمیل های مختلفی با شکل ها و کارآیی های متنوع ای وجود دارد. اگر از این دستگاه بیش از حد کار بکشید یا از آن به شکل نامناسب استفاده کنید، مثل هر وسیله دیگر ممکن است پس مدتی نیاز به تعمیر پیدا کند. اما باید هشدارهای این دستگاه را قبل از اینکه کاملا خراب بشود را بشناسیم و به موقع اقدام به تعمیر کنیم.

چگونگی نگهداری از تردمیل

1. اگر روی دستگاه مشغول ورزش هستید و بدون دست زدن به آن متوجه شدید سرعت تردمیل تغییر کرد، ابتدا تنظیمات آن را چک کنید. شاید کسی برنامه خاصی به دستگاه داده است. در غیر این صورت به سراغ تسمه بروید. روی تسمه نباید هیچ برآمدگی یا پیچ و خمی مشاهده شود. اگر خمیدگی روی تسمه ایجاد شده باشد می بایست تسمه را عوض کنید. اگر در حین کار ناگهان دستگاه از کار افتاد باید حتما تعمیرکار تردمیل شما را ببیند زیرا احتمالا موتور دستگاه دچار مشکل شده است.

2. اگر در حین ورزش با تردمیل احساس لغزش کردید ممکن تنظیم دستگاه به هم خورده باشد. در این صورت هم تعمیر کار باید بیاید و تسمه دستگاه شما را تنظیم کند. اگر تسمه تردمیل بیش از حد سفت شده باشد امکان سرخوردگی افزایش پیدا می کند. برای اطمینان از سفت نبودن تسمه آن را از قسمت وسط کمی بالا بیاورید. بین تسمه و عرشه می بایست شکاف 2تا 3 اینچی به چشم بخورد. در غیر این صورت تسمه زیادی سفت است و باید دوباره تنظیم شود.

3. اگر در هنکام ورزش اشکالی در صفحه نمایش یا همان مانیتور دستگاه دیدید، باید اول سیم ها را بررسی کنید. گاهی قطعی از سیم دستگاه است و باید سیم ها را عوض کرد. ضمن اینکه می توانید آهنربای دستگاه را تست کنید. آهنربا روی چرخ لنگر قرار دارد. آن را بردارید و دوباره سر جایش بگذارید. ممکن است آهنربا از دستگاه جدا شده باشد. اگر با این کارها باز هم مانیتور درست نشد، آن را ریست کنید. کافی است سیم آن را از پریز بکشید و دوباره به برق بزنید.

4. ممکن است دستگاه بدی سوختگی بدهد. در این حالت هر چه سریع تر تردمیل را خاموش کرده و از برق بکشید. دلائل مختلفی ممکن است سبب ایجاد بو بشود. مثل اصطکاک کف و پشت دستگاه یا قطعی در موتور و سیم کشی و.... به هر حال در اولین فرصت تعمیرکار را خبر کنید.

5. ممکن است حس کنید تسمه داغ شده است. در این صورت تردمیل را باید روغن کاری کنید تا اصطکاک میان کف و تسمه به حد متعادل برسد. اگر این اصطکاک خیلی بالا باشد، دستگاه به طور اتوماتیک خاموش خواهد شد. در بدترین حالت مجبور به تعویض تسمه خواهید شد.

6. وقتی موتور به کل کار نکند، شاید ناچار شوید آن را عوض کنید. در این صورت ممکن است تعمیر دستگاه هزینه بیشتری داشته باشد. کار نکردن یاضعف موتور بدترین حالتی است که می تواند برای هر دستگاهی، حتی اتومبیل شخصی شما اتفاق بیفتد. تردمیل هایی که با آخرین درجه سرعت کار می کنند، مدار چرخششان دچار خرابی می شود. موتور یا مدار چرخش به یک تعمیرکار حرفه ای نیاز دارد.

مهم ترین مسئله این است که هر چه زودتر متوجه آسیب دیدگی دستگاه خود بشوید و اقدام به رفع مشکل بکنید تا دچار مشکلات جدی تری نشوید.:: بازدید از این مطلب : 100
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 18 ارديبهشت 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : هایپر جیم

تردمیل از اصلی ترین و پر طرفدار ترین لوازم ورزشی خانگی محسوب می شود. که به استفاده از آن می توان در خانه به ورزش های هوازی پرداخت .این دستگاه به دلیل راحتی دراستفاده وعدم نیاز به آموزشی خاص در بین مردم طرفداران بسیاری دارد و ورزش با آن برای همه افراد مفید و موثر است. فقط عده کمی از اشخاص به دلیل داشتن مشکلات خاصی نباید از تردمیل استفاده کنند.

تردمیل برای چه افرادی مضر است

 افراد سالمند، کسانی که مشکلات پوکی استخوان و مفاصل دارند، مببتلایان به زانو درد شدید ، کسانی که پای پرانتزی دارند ، افرادی که جراحیهای کمر و گردن انجام داده اند و افرادی که دچار پیچ خوردگی های مکرر پا می شوند نباید از این دستگاه ورزشی استفاده کنند.البته خانم های باردار و افراد مبتلا به بیماری های قلبی و ریوی نیز حتما باید پیش از استفاده تردمیل با پزشکی متخصص مشورت کرده تا در صورت تائید و انجام تستهای مورد نیاز و اعلام حداکثر سرعت مجاز دویدن و ضربان قلب ،اقدام به استفاده کنند .

دستگاه تردمیل می تواند حتی برای کسانی که دچار سکته مغزی شده اند جهت باز توانی مفید واقع شود.:: بازدید از این مطلب : 152
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 18 ارديبهشت 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : هایپر جیم

برای انتخاب بهترین تردمیل چه خانگی و چه باشگاهی و چه انواع دیگری از تردمیل که کمتر رواج دارند مثل تردمیل های تاشو باید مزایا و معایب آن را بدانید تا در انتخاب خود دچار مشکل نشوید.

مزایا و معایب انواع تردمیل

تردمیل های خانگی

استفاده از تردمیل خانگی برای افرادی که مایل به تمرین در خانه بدون رفتن به باشگاه و صرف وقت و هزینه اضافی هستند گزینه مناسبی ست.با در نظر گرفتن بودجه ای بین 1 تا 10میلیون تومان می توان اقدام به خرید تردمیل خانگی با قابلیت های مختلف کرد در این جا مزایا و معایب این نوع تردمیل را به صورت مختصر بررسی میکنیم.

مزایای تردمیل های خانگی

وزن سبک : طرح کوچکتر و فریم سبک تردمیل های خانگی آنها را برای قرارگیری در مکانهای کوچکتر مناسب کرده، اغلب این تردمیل ها تاشو هستند و برای حرکت دادن راحت تر چرخهایی نیز دارند.

قیمت مناسب : قیمت تردمیل های خانگی اغلب مناسب هستند و با در نظر گرفتن بودجه کمتری قادر به خرید آن خواهید بود.

کم مصرف بودن : تردمیل های خانگی نسبت به نوع باشگاهی آن از لحاظ مصرف برق به صرفه تر هستند و هزینه کمی دارند.

معایب تردمیل های خانگی

ویژگی های خاص کمتر: اغلب تردمیل های خانگی دارای سیستم ام.پی.تری و صفحه نمایش ال.سی.دی هستند.اما تردمیل های تجاری علاوه بر این امکانات قابلیت اتصال به اینترنت دارند و برخی دیگر از تکنولوژی های پیشرفته را نیز دارا هستند که نوع خانگی آن فاقد این قابلیت هاست.

ضمانت نامه : تعداد کمی از برندها هستند که گارانتی طولانی مدت برای تردمیل های نوع خانگی ارائه می دهند و اغلب تردمیل های تجاری دارای ضمانت های طولانی تری هستند.

تردمیل های باشگاهی

تردمیل های نوع تجاری آنهایی هستند که در باشگاههای ورزشی وجود دارند و بسیار مورد علاقه ورزشکاران می باشند. آنها همچنین قابلیت استفاده در تمام طول روز را دارند.این دستگاهها بسیار با دوام و با کیفیت اند و با بودجه ای بین 2 تا 12 میلیون می توان اقدام به خرید آنها کرد.

مزایای تردمیل های باشگاهی

سرگرمی : اغلب تردمیل های باشگاهی برنامه های تمرین متفاوت و خلاقانه ای دارند،صفحه نمایش رنگی و لمسی و امکان اتصال به اینترنت و ویژگی های سرگرم کننده از امکانات دیگر تردمیل های باشگاهی ست.

اندازه بزرگتر و ظرفیت وزن بالاتر: این نوع از تردمیل ها با داشتن عرشه پهن تر نسبت به نوع خانگی آن و ظرفیت وزن تا 180 کیلوگرم برای تمرین هر فردی به راحتی مناسب است.

دوام شاسی : تردمیل های تجاری نسبت به نوع خانگی محکم تر هستند و دوام بیشتری دارند.

محیط بزرگتر تمرین : سایز بزرگ تسمه در این نوع، فضایی برای انجام یک تمرین امن تر و با امکان ضربه گیری بیشتر را فراهم میکند.

معایب تردمیل های باشگاهی

اندازه : تردمیل های باشگاهی دارای اندازه های بزرگتر هستند و از آنجایی که تاشو نیستند جابجایی و انبار کردن آنها مشکل است.

قیمت : قیمت تردمیل های تجاری اغلب بالاتر از تردمیل های خانگی ست بنابراین حتما باید هنگام خرید به این نکته توجه داشت که این قیمت بالا با ویژگی های اضافی دستگاه هماهنگی داشته باشد.

تردمیل های تاشو(فشرده)

این نوع از تردمیل آنهایی هستند که به سادگی تا می شوند و جای کمی می گیرند.تردمیل تاشو برای کسانی مناسب است که در منزل فضای کافی برای ورزش کردن را ندارند در نتیجه بعد از تمرین می توانند آن را جمع کنند.

مزایای تردمیل های تاشو(فشرده)

حمل و نقل ساده : این تردمیل ها بسیار باریک هستند و فضای کمی را اشغال می کنند و به راحتی می توان آنها را زیر تخت جای داد و از آنجایی که اغلب آنها دارای چرخ هستند جا به جا کردنشان هم کار دشواری نیست.

قیمت مناسب : تردمیل تاشواز ارزانترین دستگاههای بدنسازی موجود در بازار هستند.

معایب تردمیل های تاشو(فشرده)

موتور سبک : چون این تردمیل ها تاشو هستند در نتیجه برای ایجاد این فشردگی نسبت به انواع دیگر تردمیل ها موتورهای سبکتری دارند.

پایداری کمتر : اغلب تردمیلهای فشرده چون ثابت نیستند و وزن سبکی دارند هنگام استفاده دچار لرزش می شوند.:: بازدید از این مطلب : 112
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 18 ارديبهشت 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : هایپر جیم

هدف بسیاری از افراد از انجام فعالیتهای ورزشی بهبود سلامت جسمانی ست اما عده ای دیگر علاوه بر این هدف در جستجوی رسیدن به ظاهری ایده آل و موجه هستند و در این بین اشخاصی نیز وجود دارند که از بالا بودن بیش از حد وزن خود رنج میبرند و علاوه بر آن تمایل زیادی به ورزش کردن ندارند.اما برای رسیدن به این هدف باید شیوه زندگی خود را تا حد زیادی تغییر داد و بهبود بخشید .

از آنجایی که تردمیل جزء بهترین و موثرترین دستگاههای ورزشی شناخته شده می باشد بنابراین در این مطلب روشهایی را ذکر میکنیم که باعث سوزاندن کالری و چربی اضافه بدن و رسیدن به وزن ایده آل با استفاده از این دستگاه میباشد.

لاغری با تردمیل (مخصوص افراد چاق)

البته در این مطلب برای رسیدن به هدف فوق که به ظاهر مشکل میباشد از روشهای ساده تری استفاده میشود .قابل ذکر است که تردمیل دستگاهی ست که بدلیل قابلیت تغییر سرعت و شیب دستگاه یکی از موثرترین وسیله ها برای کاهش وزن می باشد.

با افزایش سرعت تردمیل در فواصل زمانی مشخص به سوزاندن چربی اضافه بدن خود کمک کنید به این ترتیب که در ابتدا به مدت 5 دقیقه بر روی سطح تردمیل با سرعت کم راه بروید تا بدن شما گرم شود.سپس به مدت 15 دقیقه به آرامی بدوید و در انتها برای سرد کردن بدن خود و برگشتن به حالت اولیه مجددا 5 دقیقه راه بروید.

افزایش شیب تردمیل همانند بالا رفتن از تپه و کوه باعث از دست دادن کالری زیاد و همچنین سوزاندن چربی اضافی بدن میشود.به این ترتیب که مدت 3 دقیقه بر روی سطح صاف تردمیل (شیب 0 درصد)راه بروید.سپس هر 3 دقیقه یک بار شیب دستگاه را 1 درصد اضافه کرده تا به شیب 4 درصد برسید سپس به روشی که در قبل ذکر شد به عقب برگردید تا دوباره شیب دستگاه به 1 درصد رسیده و در انتها برای سرد کردن و برگشتن به حالت اولیه بدن 3 دقیقه بر روی سطح صاف با شیب صفر راه بروید.

اطلاع از ضربان قلب خود امری ضروری و واجب در حین استفاده از دستگاه تردمیل می باشد. توجه به این مقوله در مدت زمان انجام فعالیت ورزشی مقدار شدت و فشار تمرین ناشی از حرکات مختلف را به شما نشان میدهد. آنچه باید به آن توجه شود این است که بدانید در کدام سطح به روش بهتر و موثرتری چربی سوزی صورت میگیرد.

همچنین میتوانید در طول تمرین هندریلس را رها کنید زیرا این روش بدن شما را وادار میکند که فعالیت بیشتری داشته باشد و در نتیجه به کاهش بیشتر و سریعتر وزن کمک میکند.البته در ابتدا مطمئن شوید که در سرعت بالا در صورت نیاز میتوانید به موقع هندرلیس را در اختیار بگیرید.

اگر هر هفته به طور مستمر تمرینات هفته گذشته را تکرار کنید بدن خود را با تمرینات تکراری هفته های قبل تطبیق داده اید و در نتیجه از انجام تمرینات به نتیجه ی دلخواهتان نخواهید رسید پس برای دستیابی به هدف مطلوب از انجام تمرینات تکراری در هفته های متوالی پرهیز کنید حتی میتوانید در بین تمرینات از تجهیزات ورزشی دیگر نظیر دوچرخه ورزشی ثابت نیز استفاده کنید.با انجام این موارد از سازگاری بدن خود با تمرینی خاص جلوگیری مینمایید.

همچنین برای رسیدن به نتیجه نهایی و هدف مطلوب خود هیچگاه به مدت طولانی و با سرعت بالا و شیب زیاد تمرین نکنید زیرا نه تنها باعث کاهش وزن نمیشود بلکه سبب بروز مشکلات جدی برای ماهیچه ها و سایر اندامهای بدن میگردد.

با استفاده از موارد ذکر شده در متن فوق میتوانید از دست دادن چربی اضافه بدن خود را در حین تمرین با تردمیل به بالاترین میزان برسانید و در مدت زمان کوتاه تر به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید.:: بازدید از این مطلب : 174
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 14 ارديبهشت 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : هایپر جیم

این دستگاه به دلیل اینکه هنگام استفاده از آن با تمامی اندامهای بدن کار میکند یکی از بهترین ورزشهای قلبی عروقی محسوب میگردد و باعث تاثیر بسزایی بر روی بسیاری ازارگانهای بدن می شود که در زیر به شرح مختصری از آن میپردازیم.

بیشترین قسمت تحت تاثیر در هنگام استفاده از تردمیل ماهیچه های پشت و جلوی ران می باشند همچنین افزایش شیب تردمیل فشار موجود بر همسترینگ و سرینی را نیز زیاد کرده که باعث سفت شدن عضلات در این قسمتها میشود.

در هنگام استفاده ازتردمیل، ماهیچه های باسن همزمان با همسترینگ فعالیت می کنندو با هر قدم بر روی تردمیل، ماهیچه های مفصل نشیمنگاه فعالیت و انبساط و انقباض میکنند.

در این فعالیتها ماهیچه های گاسترونیومس و سولیس( پشت ساق) پا نیز درگیر هستند،همچنین راه رفتن و دویدن بر روی تردمیل برماهیچه های تیب آلیس (جلوی ساق) پا نیز تاثیر بسزایی دارد و سبب عضلانی شدن ماهیچه ها در این نواحی می گردد.

ماهیچه های قسمت کور که مابین قفسه سینه و لگن قرار دارند و کمک میکنند تا در حالت قائم قرار گیرید در هنگام استفاده از تردمیل سبب عمود نگه داشتن بدن شده و به صورت مجرایی عمل میکنند که باعث انتقال نیرو بین قسمت پایین و بالای بدن میگردد.همچنین عضلات دو سر بازوها و قفسه سینه که در هنگام دویدن و راه رفتن بر روی تردمیل بالا و پایین میرود و باعث فعالیت این قسمتهای بدن میشود.:: بازدید از این مطلب : 97
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 14 ارديبهشت 1395 | نظرات ()

 تردمیل خانگی | فروش تردمیل خانگی | خرید تردمیل خانگی| انواع تردمیل خانگی | فروش اقساطی تردمیل خانگی